Śnieg nie powstrzymał migrantów. Tylko w weekend odnotowano ponad 100 prób

2022.04.04 09:19
164 - tylu cudzoziemców próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę w miniony weekend.
Śnieg nie powstrzymał migrantów. Tylko w weekend odnotowano ponad 100 prób
Fot: SG

W piątek (01.04) odnotowano 52 próby przedostania się z Polski do Białorusi. Około godz. 22.00 niebezpiecznie było na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze. Służby polskie były oślepiane i obrzucane kamieniami przez żołnierzy białoruskich i kilkunastoosobową grupę cudzoziemców, która przecięła concertinę i przeszła na polską stronę. W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy ujęto 17 obywateli Iraku.

W sobotę (2.04) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 74 cudzoziemców (m.in. obywateli Iraku). Najwięcej, bo aż 30 osób odnotowano na odcinku chronionym przez Placówkę Straży Granicznej w Lipsku.

- Nielegalne przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach chronionych przez placówki: SG Kuźnica, SG Czeremcha, SG Szudziałowo i SG Narewka - informują pogranicznicy.

Z kolei w niedzielę (3.04) Straż Graniczna odnotowała 38 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Wśród cudzoziemców odnotowano m.in. obywateli Sudanu i Jemenu.

- Nielegalne przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach chronionych przez placówki: SG Lipsk, SG Nowy Dwór, SG Kuźnica, SG Czeremcha, SG Szudziałowo, SG Michałowo i SG Narewka - dodaje Straż Graniczna.

W tym roku odnotowano już 3457 prób przedostania się z Białorusi do Polski.

Ponadto w niedzielę do policyjnego aresztu trafiło 3 mężczyzn podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

- Mężczyźni zostali zatrzymani w okolicach Juszkowego Grodu po godz. 17.00. Zatrzymani mężczyźni to dwaj obywatele Gruzji i obywatel Ukrainy - informuje rzecznik prasowy podlaskiej policji nadinsp. Tomasz Krupa.

Na policyjne parkingi trafiły również pojazdy którymi poruszali się mężczyźni.

Z kolei funkcjonariusze SG z Placówki w Lipsku w sobotę zatrzymali dwoje pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Kolejną osobę zatrzymali w niedzielę funkcjonariusze z Placówki SG w Nowym Dworze.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39