Sowy, żubry i leśne ostępy na płocie szkoły przy Fabrycznej

2013.09.27 00:00
Dzika natura puszczy w całej okazałości objawi się w tegorocznej edycji Galerii na Płocie Zespołu Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej. Otwarcie dzisiaj (27.09) o godz. 18.
Sowy, żubry i leśne ostępy na płocie szkoły przy Fabrycznej
Fot: M. Gorbacz
Białowiesckie żubry Krzysztofa Onikijuka/ 2011 r.

W 9. odsłonie galerii, przebiegającej pod hasłem "Puszcza", na ogrodzeniu przy Fabrycznej, a także w szkole na II piętrze, pojawią się najnowsze prace fotografika, przyrodnika i ornitologa Krzysztofa Onikijuka, zauroczonego Puszczą Białowieską. Fotografie stanowią kontrast do poprzedniej edycji, kiedy to na płocie zagościły prace białostockich grafików komputerowych.

- Zmiana tematyki od grafiki komputerowej, a więc świata wygenerowanego w umyśle człowieka, a stworzonego przy pomocy maszyny, do świata realnego, rejestrowanego przez człowieka, jest świadomym naszym zabiegiem – mówi Ewa Drozdowska, dyrektor ZSS STO przy Fabrycznej. - I tu, i tu autor ma możliwość wybrania swojego przedstawienia świata - dodaje.

Kilkadziesiąt prac wchodzących w skład wystawy podzielonych będzie na cykle tematyczne, m.in. o sowach, żubrach, tajemniczych, dziewiczych miejscach, do których nikt z nas sam by nie dotarł.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 18, pół godziny później odbędzie się spotkanie z autorem prac i pokaz slajdów.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39