Spacery po mieście z przewodnikiem. Nowy cykl wycieczek rusza w kwietniu

2016.03.28 18:21
Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza na ekscytujące wędrówki po mieście z przewodnikiem. To gratka dla białostoczan i turystów. Spacery prowadzą bowiem nie tylko utartymi szlakami, ale odkrywają też mało znane miejsca i historie.
Spacery po mieście z przewodnikiem. Nowy cykl wycieczek rusza w kwietniu
Fot: Anna Dycha
W kwietniu rusza nowy cykl spacerów po mieście

Na 2016 rok przygotowano pięć szlaków. Bojarski to opowieść o tym, jak zmieniały się Bojary - spacer ma służyć poznaniu bogatej historii dzielnicy oraz ukazać jej wartości wynikające z oryginalnego układu przestrzennego. Szlak Ludwika Zamenhofa to opowieść o pierwszych latach życia twórcy języka międzynarodowego z uwzględnieniem historii białostockiego ruchu esperanckiego. Wielokulturowy mówi o podlaskim tyglu nacji, kultur i religii, który w Białymstoku jest od początku istnienia miasta. Szlak modernizmu pokazuje najciekawsze przejawy modernizmu w przestrzeni miejskiej Białegostoku. Zaś szlak białostockich nekropolii prezentuje miejsca, gdzie niegdyś znajdowały się bądź nadal znajdują najstarsze historyczne cmentarze miasta, a także obiekty upamiętniające (pomniki i tablice) zagładę białostockich Żydów podczas II wojny światowej.

Organizatorzy cyklu proponują też różne opcje, w zależności od potrzeb uczestników: spacery piesze, rowerowe, a w niektórych przypadkach nawet autokarowe. Ponadto od kwietnia do października zapraszają na dodatkowe, okazjonalne wędrówki. Przewodnikiem będzie znany białostocki miłośnik historii i znawca zabytków Sebastian Wicher, oprowadzać będą także instruktorzy.

Cykl pod hasłem "Zwiedzanie na żądanie" rusza 14 kwietnia. W spacerze mogą wziąć udział grupy zorganizowane od 15 do 50 osób. Konieczna jest rezerwacja spaceru z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Szczegóły: Spacery tematyczne z CLZ

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1250 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39