Spadek zagląda w oczy coraz głębiej. Sytuacja białostoczan znów jest bardzo trudna

2022.03.21 11:33
Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok przegrali w 21. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy z klubem GI Malepszy Futsal Leszno. Po tej porażce Podlasianie do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą już 5 punktów.
Fot: Maciej Safaryn

Strefa spadkowa wciąga coraz mocniej

Słoneczni ściągnęli zimą dwóch Kolumbijczyków i choć nowe nabytki białostoczan strzelają, to jednak drużyna z naszego miasta nie punktuje na tyle dobrze, by poprawić swą niekorzystną sytuację w ligowej tabeli.

W sobotę (19.03) rywalem MOKS-u był zespół z Leszna. Futsaliści ze stolicy Podlasia w domowym starciu z plasującym się w górnej połowie stawki przeciwnikiem już w 6. minucie znaleźli się na prowadzeniu, gdyż skutecznym strzałem po ziemi popisał się Helver Tachack, lecz później to goście raz za razem dziurawili siatkę w białostockiej bramce. Między 13. a 15. minutą zawodnicy klubu GI Malepszy Futsal Leszno aż 3-krotnie pokonali golkipera gospodarzy, a zaraz po zmianie stron wynik na 4:1 podwyższył Rajmund Siecla.

W samej końcówce Słoneczni rzucili się do odrabiania strat i zaryzykowali, grając z wycofanym bramkarzem, jednak pościg za wynikiem nie zakończył się sukcesem. Wprawdzie Cristian Neme 2-krotnie wpisał się na listę strzelców, ale na kolejne trafienie zabrakło już czasu, w efekcie czego MOKS przegrał domowy mecz 3:4.

Ponieważ w 21. serii zmagań swoje spotkanie wygrał Gredar Fit-Morning Brzeg, w tej chwili podopieczni Adriana Citki do 13. miejsca w tabeli, a więc tego gwarantującego utrzymanie, tracą aż 5 punktów. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze 9 kolejek.

By zagrać w barażach, potrzebny jest cud

Miniony weekend okazał się nieudany nie tylko dla Słonecznych, ale także dla występującego w I lidze Futbalo. Białostoczanie w niezwykle ważnym pojedynku z zespołem We-Met Futsal Club Kamienica Królewska przegrali 2:3, dlatego wszystko wskazuje na to, że drużynie ze stolicy Podlasia nie uda się zająć 2. lokaty oznaczającej występ w barażach.

- Baraże o Futsal Ekstraklasę raczej nie dla nas. W bitwie o 2. miejsce w lepszej sytuacji pozostają nasi rywale. Czego dziś zabrakło? Wszystkiego po trochu. Szwankowała skuteczność, brakowało nieco sił i na pewno też nie uśmiechało się w naszym kierunku szczęście - poinformowało Futbalo za pomocą mediów społecznościowych.

W tej chwili do wicelidera Podlasianie tracą aż 4 oczka i nawet matematyczne szanse na awans do Statscore Futsal Ekstraklasy białostocki klub może stracić już w najbliższą sobotę (26.03). Stanie się tak, jeżeli We-Met Futsal Club Kamienica Królewska pokona LZS Dragon Bojano.

16. AZS UG Futsal 21 9 56:107

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. Podkowa Teqball Club 19 15 4 3 12 72:105

MOKS Słoneczny Stok Białystok - GI Malepszy Futsal Leszno 3:4 (1:3)
Bramki: Helver Tachack 6, Cristian Neme 33, 37 - Jakub Molicki 13, Jakub Kąkol 14, Marcin Firańczyk 15, Rajmund Siecla 23

Futbalo Białystok - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 2:3 (1:1)
Bramki dla Futbalo: Adam Butkiewicz, Jakub Budźko