Spektakle w Teatrze Dramatycznym. Czekają zaproszenia [KONKURS]

2016.03.09 12:00
"Między nami dobrze jest" i "Macbett" - bilety na te dwa spektakle w Teatrze Dramatycznym możecie wygrać w naszych dzisiejszych konkursach.
Spektakle w Teatrze Dramatycznym. Czekają zaproszenia [KONKURS]
Fot: Bartek Warzecha
Wśród propozycji Teatru Dramatycznego jest spektakl "Między nami dobrze jest"

Pierwsza propozycja to "Między nami dobrze jest" na podstawie sztuki Doroty Masłowskiej - jednego z najgłośniejszych utworów ostatnich lat. W Białymstoku spektakl pokazany jest w nowatorskiej formie Teatru Seniora. To opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji – pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych. W opatrzonej przewrotnym tytułem sztuce Masłowska w szokujący sposób zderza pokolenia, języki i sposoby myślenia.

Drugim spektaklem jest "Macbett" Teatru Papahema. W 1972 roku czołowy przedstawiciel teatru absurdu Eugène Ionesco napisał sztukę będącą wariacją na temat szekspirowskiego "Makbeta". Ionesco ukazuje mechanizm rodzenia się żądzy władzy z perspektywy doświadczeń dwudziestowiecznych totalitaryzmów. Młodzi artyści przenieśli akcję dramatu na pole golfowe.

Wygraj zaproszenie: Konkursy

Repertuar Teatru Dramatycznego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1469 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39