Śpiewająca inauguracja Szkoły Talentów

2010.09.02 00:00
Pierwsze w regionie, Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Czesława Niemena w Białymstoku oficjalnie rozpoczęło działalność. Inauguracja roku szkolnego 2010/2010 przebiegła śpiewająco.
Śpiewająca inauguracja Szkoły Talentów
Fot: M. Gorbacz
Uczniowie podczas śpiewania piosenki "Nim przyjdzie wiosna" Czesława Niemena, patrona szkoły

- Moje marzenie związane z utworzeniem tej szkoły właśnie się spełniło. Tego samego życzę wam, by wasze marzenia także się spełniały - powiedziała do uczniów Szkoły Talentów Andżelika Arent-Zadykowicz, dyrektorka Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku.

Spośród około 80 chętnych komisja egzaminacyjna wybrała 16 osób. Rady i uwagi przekazał im przez nagranie wideo Paweł Małaszyński.

- Musicie wierzyć w swoje siły, mieć twardy kręgosłup, zwłaszcza moralny i dokładnie wiedzieć, co chcecie osiągnąć. Praca w show-biznesie nie jest łatwa i przyjemna, na co dzień obdarza stresem, a wy musicie dawać z siebie wszystko - powiedział pochodzący z Białegostoku aktor.

Uczniowie rozpoczęli rok szkolny z piosenką "Nim przyjdzie wiosna" Czesława Niemena, patrona szkoły.

Przez pięć dni w tygodniu uczniowie będą uczęszczać na indywidualne lekcje ze śpiewu. m.in. klasycznego i musicalowego. Wśród zajęć będzie także taniec - m.in. step i elementy warsztatu aktorskiego.

- Zawsze chciałem śpiewać, lecz chyba dopiero dojrzałem, by naprawdę się tym zająć. Gdy dowiedziałem się o powstaniu tej szkoły, jej wybór był naturalną kontynuacją rozwoju artystycznego - powiedział Michał Snarski, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Na zajęcia grupowe mogą również przychodzić osoby, które znalazły się na liście rezerwowych.
- Uczę się w Akademii Muzycznej II stopnia w klasie klarnetu. Najbardziej chciałbym się rozwijać aktorsko i wokalnie. Mam nadzieję, że jeśli ktoś zrezygnuje z nauki w szkole, będę mogła skorzystać z indywidualnych lekcji emisji głosu - wyznała Marlena Ostrowska.

Celem szkoły jest wykształcenie aktora scen muzycznych, który znajdzie zatrudnienie zarówno na scenie lokalnej np. w powstającej Operze i Filharmonii Podlaskiej czy na ogólnopolskiej scenie musicalowej.

MAG

1195 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39