Spółka z Białegostoku jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Czym się zajmuje?

2020.11.30 13:06
Spółka pochodząca z Białegostoku znalazła się na 7. miejscu rankingu firm najszybciej rozwijających się w Europie Centralnej oraz na 3. miejscu w Polsce. Przez 4 lata wypracowała wzrost przychodów na poziomie 2367%.
Spółka z Białegostoku jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Czym się zajmuje?
Fot: mat. prasowe

Sukces białostockiej firmy

Spółka technologiczna Solution4Labs z Białegostoku zajmuje się transformacją cyfrową laboratoriów. Dzięki szybkiemu rozwojowi, została uznana w najnowszym raporcie Deloitte, który uplasował ją na 7. miejscu.

- Ujęcie Solution4Labs w rankingu Deloitte Technology Fast 50 to ogromny sukces całej Grupy TenderHut, wielkie wyróżnienie dla naszego zespołu i kolejny krok w promowaniu białostockiej technologii na świecie. Cieszymy się, że Białystok jest coraz częściej wymieniany w mediach globalnych w kontekście nowoczesnych technologii i szybkiego rozwoju – powiedział Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut i Solution4Labs.

W latach 2016-2019 spółka wypracowała wzrost przychodów na poziomie 2367% - i właśnie ten wynik zagwarantował jej 7. miejsce w Europie Centralnej oraz 3. miejsce w Polsce.

Pandemia pomogła

W dobie pandemii wiele firm musiało przejść transformację cyfrową, z którą długo zwlekały. Wejście do świata internetu jest w tych czasach furtką do dalszego funkcjonowania. Również laboratoria szukają sposobów na kontynuowanie działalności w nowym reżimie sanitarnym.

- Wierzymy, że czas pandemii może sprawić, że laboratoria postawią na większą automatyzację procesów zwiększając efektywność i bezpieczeństwo techników oraz inżynierów. Dotychczas stosunkowo zachowawcza branża laboratoryjna może w obliczu COVID-19 przejść rewolucję, na którą czekała wiele lat, otwierając się na transformację cyfrową i nowe technologie - dodał Paweł Gawkowski, dyrektor ds. operacyjnych w Solution4Labs.

Spółki z Polski

W tym roku odbyła się 21. edycja rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE. Ma on na celu wyłonić najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej. Najważniejszym kryterium była dynamika wzrostu przychodów na przestrzeni ostatnich czterech lat. W głównej kategorii znalazło się aż 15 firm z Polski.

Solution4Labs z Grupy TenderHut została założona w 2015 r. W roku ubiegłym spółka osiągnęła przychody na poziomie ponad 8,5 mln zł. W 2019 r. założyła nawet swój oddział w chińskim Kantonie w miejscowości Guangzhou, gdzie oferowała swoje usługi na rynku lokalnym.

Cyfrowa transformacja

Białostocka firma zajmuje się wdrażaniem systemów laboratoryjnych do laboratoriów na całym świecie. Niektóre z nich często funkcjonują w oparciu o przestarzałe technologie oraz na manualnym wykonywaniu większości zadań, przy wykorzystywaniu papierowych dokumentów.

Cyfrowa transformacja w laboratoriach oparta jest na rozwiązania typu LabTech - czyli w głównej mierze automatyzacja procesów pozyskiwania, gromadzenia i przetwarzania danych z wykorzystaniem oprogramowania oraz nowoczesnych interfejsów. Pozwala to m.in. zminimalizować analogowe działania pracowników i dostosować procesy laboratoryjne do bieżących standardów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

775 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39