Spór o Kawaleryjską. Urząd miejski odpowiada Henrykowi Dębowskiemu

2024.03.08 08:40
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Białegostoku w poniedziałek (4.03) podjął temat zaniedbań na miejskim targowisku. Ekipa urzędującego włodarza miasta nie pozostawiła tego bez odpowiedzi.
Spór o Kawaleryjską. Urząd miejski odpowiada Henrykowi Dębowskiemu
Fot: Adam Ludwiczak UM Białystok

Kampania kandydatów na prezydenta Białegostoku trwa. Henryk Dębowski - na ten urząd startujący z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - podczas poniedziałkowego (4.03) briefingu prasowego mówił o swoich planach na modernizację targowiska miejskiego na Kawaleryjskiej. Jednocześnie polityk podkreślał, jak duże były zaniedbania dotychczasowych władz w tej kwestii. Zdaniem Dębowskiego, Tadeusz Truskolaski, pomimo licznych prósb, nie zajął się odpowiednio sprawą.

SPRAWDŹ: Henryk Dębowski chce zmodernizować miejskie targowisko. Ma konkretne pomysły

Urząd miejski odpowiada na zarzuty Henryka Dębowskiego

Na odpowiedź urzędu miejskiego nie trzeba było długo czekać. Ekipa urzędującego włodarza Białegostoku ma w tym temacie swoje zdanie i sytuację rynku przy ul. Kawaleryjskiej widzi nieco inaczej niż szef klubu PiS w radzie miasta.

W komunikacie możemy przeczytać, że od wiosny 2022 roku do marca 2023 r. na modernizację targowiska przy ul. Kawaleryjskiej miasto wydało ponad 2 mln zł.

Wśród prac do tej pory zrealizowanych na targowisku miejskim urząd wymienia roboty porządkowo-rozbiórkowe, które były niezbędne dla poprawy estetyki i funkcjonalności tego miejsca. Utworzone zostały sektory: sprzedaży płodów rolnych (stały) i sprzedaży choinek, kwiatów, zniczy itp. (sezonowe). Koszt tych działań to 95 tys. zł. Ponadto powierzchnia ponad 3600 m2 została utwardzona kostką brukową, co kosztowało ponad 848,4 tys. zł. Targowisko ma też nowe ogrodzenie i bramę przesuwną – od strony ul. Ciołkowskiego (koszt 96 tys. zł).

Inne inwestycje w tym czasie objęły m.in. reklamę targowiska, zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do obsługi oraz zlecenie opracowania dokumentacji technicznych zjazdu, parkingu, budynku administracyjnego.

To nie koniec planowanych na Kawaleryjskiej inwestycji

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Białegostoku na modernizację targowiska miejskiego zaplanowane są środki w wysokości ponad 7 mln zł. W tej kwocie mieści się m.in. realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego (wyznaczenie miejsc sprzedaży staroci), budowa zjazdu z ul. Kawaleryjskiej na targowisko, rozbudowa monitoringu na terenie targowiska, kontynuacja robót związanych z przebudową nawierzchni i budową parkingów, budowa budynku administracyjnego, modernizacja toalet.

Jak podkreślają przedstawiciele urzędu miejskiego, w dalszej perspektywie planowane są kolejne prace ukierunkowane na rozwój targowiska, w tym budowa hal.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl
965 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39