Spotkania dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższe dotyczy seksualności

2022.02.17 13:07
Fundacja Przywracamy Mobilność realizuje projekt "Poruszamy ludzi", w ramach którego organizowane są cykliczne spotkania dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe będzie dotyczyło seksualności.
Spotkania dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższe dotyczy seksualności
Fot: pixabay.com

"Poruszamy ludzi" to projekt Fundacji Przywracamy Mobilność, który ma na celu udzielenia wsparcia osobom z niepełnosprawnościami. Podczas cyklicznie organizowanych spotkań udzielane jest wsparcie. Poruszane są też zagadnienia, o których często na co dzień się nie mówi.

Najbliższe, walentynkowe spotkanie odbędzie się 19 lutego o godz. 10.00 przy ul. Ryskiej 1E. Jego hasło przewodnie brzmi: "Miłość i sex osób z niepełnosprawnościami". W wydarzeniu udział weźmie znany seksuolog i psychoterapeuta Adrianna Plucińska, która odpowie na nurtujące pytania dotyczące sfery intymnej. Udział w spotkaniu wezmą też przedstawiciele sklepów z gadżetami erotycznymi Lula Pink oraz platformy Lula Pink Sex Boutique & Blog, które są partnerami spotkania. Specjaliści przygotują dla zebranych konferencję dotyczącą wyrażania swojej seksualności oraz odpowiedzą na pytania. Jak przyznają organizatorzy, temat może jest kontrowersyjny, ale bez wątpienia bardzo potrzebny.

Podczas kolejnych prelekcji zaplanowano spotkania z podologiem czy stomatologiem. Na ostatnim z nich omówione zostaną zaś bariery, z którymi niepełnosprawni muszą się zmagać podczas podróży.

Spotkania są darmowe – wymagają wcześniejszej rejestracji pod adresem e-mail: monikasz@przywracamymobilnosc.pl.

Fundacja "Przywracamy Mobilność" powstała w maju 2021 r. Jej celem jest pokazanie, że niepełnosprawność nie wyklucza aktywnego życia oraz samodzielności. W tym celu organizuje nie tylko różne akcje i spotkania, ale też skupia się wokół działań pomocowych, jak np. poszukiwanie dofinansowania na specjalistyczny, aczkolwiek niezbędny do samodzielnego życia czy poruszania się, sprzęt.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1476 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39