Sprawdzamy, ile zapłacimy za przedświąteczne zakupy w Auchan

2014.12.17 00:00
Porównaliśmy już, ile wydamy na zakupy w Biedronce oraz Lidlu. Kolejne zestawienie dotyczy cen w sklepie Auchan.
Sprawdzamy, ile zapłacimy za przedświąteczne zakupy w Auchan
Sprawdzamy, ile zapłacimy za zakupy w Auchan

Przez cały tydzień będziemy zamieszczali tabelki, w których znajdują się ceny za produkty, które często kupujemy przed świętami. Każdy market, reklamując się podaje, iż właśnie w nim dokonamy najtańszych zakupów. Postanowiliśmy to zweryfikować. W sobotę opublikujemy tabelę, która wskaże sklep, w którym wydamy najmniej pieniędzy.

Powyżej przedstawiamy tabelę, w której porównujemy ceny markowych produktów oraz ich najtańsze odpowiedniki. Różnica między nimi jest spora – wynosi aż 17,73 zł. Zwrócić należy jednak uwagę na to, że wiele produktów znanych marek jest niedostępnych w Biedronce czy Lidlu. W Auchan zapłacimy znacznie mniej niż u konkurencji za budyń waniliowy, który kosztuje zaledwie 25 gr. Za niecałą złotówkę możemy nabyć także 1 kg mąki – za ten sam produkt znanej firmy zapłacimy ponad 1 zł więcej.

Cena wódki – "Żubrówki" - jest porównywalna z tą, jaką proponuje sieć Biedronka, różnica wynosi zaledwie 1 gr. Niewiele ponad 1 zł zapłacimy także za najtańszy groszek w puszce. W Auchan drożej niż Lidlu kosztuje olej rzepakowy oraz majonez Winiary. Jeśli chodzi o margarynę, to najlepszą cenę jak do tej pory oferuje firma Jeronimo Martins – 0,89 zł.

W godzinach popołudniowych niemalże wszystkie kasy w Auchan są czynne. Ludzie kupują nie tylko żywność, ale też prezenty czy sprzęty AGD bądź RTV.

- Tak naprawdę to jeszcze największe tłumy przed nami. Najwięcej ludzi pewnie przyjedzie na przedświąteczne zakupy w weekend. W wigilię też przyjeżdża dużo osób, najwięcej mężczyzn, pewnie żony wysyłają, bo czegoś zabrakło. A może w kuchni przeszkadzają? – mówi jedna z pracownic sklepu, która nie zgodziła się na podanie swoich danych.

Warto pamiętać o tym, by nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Wówczas unikniemy kolejek i niepotrzebnego stresu.

W przypadku ceny całego "markowego" koszyka, gdy w sklepie nie występuje produkt powszechnie znanej firmy zostaje dodany najtańszy odpowiednik z pierwszej kolumny.

Ceny obowiązywały w dniu 16.12.2014 r. w sklepie Auchan na ul. Hetmańskiej
16.


Sprawdź poprzednie porównania cenowe w Bierdonce oraz w Lidlu

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

662 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39