Sprzeciw wobec likwidacji Polskiego Radia Białystok. Co dalej z rozgłośnią?

2024.01.11 08:18
Członkowie Rady Programowej Polskiego Radia Białystok podjęli w tym tygodniu uchwałę, w której sprzeciwiają się postawieniu spółki w stan likwidacji.
Sprzeciw wobec likwidacji Polskiego Radia Białystok. Co dalej z rozgłośnią?
Fot: PRB
Siedziba Polskiego Radia Białystok

Jak czytamy na stronie rozgłośni, za przyjęciem uchwały sprzeciwiającej się postawieniu Polskiego Radia Białystok w stan likwidacji zagłosowało 10 członków Rady Programowej. 2 osoby były przeciw, a 3 nie brały udziału w posiedzeniu.

Jest to reakcja na wydarzenia z końca grudnia ur. Wówczas minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w związku z decyzją prezydenta RP o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych w stan likwidacji zostaną postawione: Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa oraz 17 spółek regionalnych Polskiego Radia.

Na likwidatora spółek regionalnych w całym kraju wyznaczono adwokata Pawła Kusaka, który w każdej z rozgłośni ma on swojego pełnomocnika. W Polskim Radiu Białystok jest to dyrektor finansowa, główna księgowa Anna Pochodin.

Obecnie w zarządzie Rady Programowej Polskiego Radia Białystok zasiadają: Piotr Rećko - przewodniczący, Bogusław Kazimierz Bazydło - wiceprzewodniczący oraz Alicja Biały - sekretarz.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1322 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39