Sprzedawca-oszust zatrzymany. Zamiast telefonów komórkowych, wysyłał puste paczki

2016.03.21 14:47
Policjantom z Białegostoku udało się zatrzymać 43-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie 85 oszustw internetowych w całej Polsce.
Sprzedawca-oszust zatrzymany. Zamiast telefonów komórkowych, wysyłał puste paczki
Fot: KWP Białystok

W wakacje 2015 roku do policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej policji w Białymstoku zgłosił się mężczyzna, który został oszukany przez internetowego sprzedawcę. Kupił on na jednym z portali telefon komórkowy, jednak mimo zapłacenia – nigdy go nie otrzymał.

Dzięki intensywnym działaniom, mundurowym udało się dotrzeć do nieuczciwego 43-latka. Okazało się, że jest on właścicielem legalnie funkcjonującego sklepu internetowego w powiecie bielskim. Postanowił jednak założyć kolejny - tym razem fikcyjny punkt sprzedaży w Warszawie. Od czerwca 2015 roku sprzedawał w ten sposób telefony komórkowe, których nie wysyłał klientom. Otrzymywali oni w zamian paczkę z czymś, co ją obciążało – nie było to jednak nic wartościowego.

Funkcjonariuszom policji udało się dotrzeć do 85 poszkodowanych przez nieuczciwego biznesmena. W sumie na tym procederze zatrzymany miał zarobić minimum 20 tys. zł. Zatrzymany przyznał się do popełnionych czynów i chce dobrowolnie poddać się karze. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1083 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39