Straż Graniczna zatrzymała aż 5 "kurierów". Przewozili 28 cudzoziemców

2023.02.24 10:16
Tylko w czwartek (23.02) aż 92 migrantów usiłujących nielegalnie przedostać się na terytorium Polski ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano również 5 kurierów.
Straż Graniczna zatrzymała aż 5 "kurierów". Przewozili 28 cudzoziemców
Fot: SG

Ujawnieni minionej doby cudzoziemcy pochodzili z: Iranu, Iraku, Jemenu, Syrii, Sudanu, Afganistanu i Czadu. Usiłowali oni przedostać się nielegalnie na terytorium Polski na odcinkach granicy ochranianych przez Placówki SG w Narewce, Białowieży, Czeremsze, Mielniku, Dubiczach Cerkiewnych, Lipsku i Bobrownikach.

Funkcjonariusze z placówki SG w Narewce zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy przewożących busem 15 osób (2 obywateli Iranu i 13 Afganistanu), które uprzednio nielegalnie przekroczyły granicę.

Kolejnego kuriera zatrzymali funkcjonariusze z Bobrownik - zatrzymano Rosjanina, który przewoził 5 Syryjczyków. Z kolei pogranicznicy z Augustowa zatrzymali obywatela Uzbekistanu, który przewoził 5 Afgańczyków.

- Jeden z kurierów zatrzymany został też w rejonie granicy polsko-litewskiej. Patrol Straży Granicznej z Rutki-Tartak w miejscowości Sudawskie (gm. Wiżajny) przystąpił do kontroli BMW, w którym wraz z obywatelem Łotwy podróżowało trzech Irakijczyków. Posiadali oni przy sobie łotewskie zaświadczenia tożsamości osób ubiegających się o azyl - poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału SG.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 77 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

740 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39