Strażak jechał do ślubu, musiał ugasić pożar [WIDEO]

2023.05.22 12:45
Na szczęście to była tylko zabawa. Na drodze orszaku weselnego druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogorzałkach (gmina Dobrzyniewa Duże) stanęła nietypowa brama.
Strażak jechał do ślubu, musiał ugasić pożar [WIDEO]
Fot: OSP Dobrzyniewo Duże

Pani Magdalena i pan Adam w miniony weekend powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Zanim jednak to zrobili, na ich drodze stanęła brama weselna. Ustawianie bram to już w Polsce tradycja. Tworzy się je panu młodemu na drodze do domu panny młodej, bądź parze młodej w drodze do kościoła czy na wesele. Brama to zazwyczaj rozciągnięta wstążka lub po prostu ludzie ustawieni na drodze orszaku. By przejechać nią państwo młodzi muszą się wykupić - najczęściej słodyczami lub alkoholem, w zależności od wieku stawiających bramę osób.

Dużo większą fantazją wykazali się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogorzałkach, w której działa pan młody (nota bene brał ślub w galowym strażackim mundurze i jechał strażackim autem). Ci uniemożliwili przejazd nowożeńców wzniecając na ich drodze pożar. Oczywiście kontrolowany - "dostarczono" go na taczce. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, trzeba było go ugasić. Pan młody popisał się znajomością obsługi przenośnej sikawki, a w walce z żywiołem pomagała mu jego wybranka.

Nagranie zamieszczone w mediach społecznościowych OSP Dobrzyniewo Duże spotkało się z setkami pozytywnych reakcji. Oczywiście nie zabrakło komentarzy, w których internauci pytają, dlaczego do prywatnych uroczystości jest używany państwowy samochód. "Czy nie macie innych aut" - piszą. "Ten cyrk w godzinach pracy? I na koszt podatników?" - ktoś inny skomentował. Zdecydowana większość osób oglądających filmik jest jednak zachwycona akcją i życzy młodej parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Warto dodać, że ochotnicze straże pożarne działają w formie stowarzyszenia. Jego członkowie dostają wynagrodzenie jedynie za udział w akcjach ratowniczych.

Płonąca taczka ugaszona przez panią Magdalenę i pana Adama. Oby nigdy nie wygasł płomień ich miłości.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1205 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39