Studenci UMB będą mieć zajęcia z piłkarzami Jagiellonii Białystok

2023.03.15 15:15
Jagiellonia Białystok liczy, że dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, uda się pozyskać fachowców do pracy. Bowiem piłkarze nie obejdą się bez fizjoterapeutów.
Studenci UMB będą mieć zajęcia z piłkarzami Jagiellonii Białystok
Fot: Medyk Białostocki

W środę (15.03) Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Jagiellonia Białystok podpisały umowy o współpracy w zakresie kształcenia studentów fizjoterapii.

- Dzięki temu, studenci IV roku będą od przyszłego roku akademickiego mieć zajęcia z zakresu medycyny sportowej w bazie Jagiellonii. Będą obserwować w pracy sztab medyczny, a z czasem będą mogli realizować zabiegi pod nadzorem specjalistów. Dodatkowo już od tych wakacji będą mogli w klubie zaliczyć wakacyjne praktyki - przekazał UMB.

Klub piłkarski liczy, że dzięki współpracy, uda się mu pozyskać fachowców do pracy. Docelowo ma także nadzieję na wsparcie w bieżących zadaniach.

- Jagiellonia to nie tylko pierwszy zespół. To cała Akademia, która liczy przeszło 200 piłkarzy, w różnym wieku. Zaś sztab medyczny to 15 osób. Choć wydaje się, że to dużo, to jak mówią w klubie czasami zwyczajnie brakuje rąk do pracy. Założenie umowy jest takie, że studenci swoją naukę będą realizować głównie w oparciu o zespoły młodzieżowe. Jednak jeśli ktoś się sprawdzi, klub jest otwarty także na współpracę z pierwszym zespołem - poinformował uniwersytet.

Podpisana umowa jest pierwszą w Polsce umową tego typu zawartą pomiędzy uczelnią medyczną a ekstraklasowym klubem piłkarskim.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

994 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39