Studenci UwB mogą skorzystać z symulatorów rozmów kwalifikacyjnych

2023.02.24 13:49
Biuro Karier UwB przygotowało we współpracy z podlaskimi przedsiębiorcami inicjatywę pod nazwą "Symulatory rozmów kwalifikacyjnych".
Studenci UwB mogą skorzystać z symulatorów rozmów kwalifikacyjnych
Fot: Pixabay

Studenci i absolwenci Uniwersytetu w Białymstoku dowiedzą się wszystkiego o rozmowach rekrutacyjnych od doświadczonych rekruterów z podlaskich firm.

- Od dawna widzimy wśród studentów UwB duże zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi procesu rekrutacyjnego. Wiemy też, że rozmowy kwalifikacyjne są stresujące, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Postanowiliśmy pomóc poszukującym zatrudnienia młodym ludziom przygotować się do spotkań z potencjalnymi pracodawcami, a nikt nie zrobi tego lepiej, niż specjaliści, którzy od lat zajmują się w swoich firmach rekrutacją - mówi Marcelina Wojno, kierująca Biurem Karier UwB.

Biuro zaprosiło do współpracy firmy, które od dawna współpracują z uczelnią. Do akcji włączyły się już cztery podmioty: Brand Distribution, Sempai, Transcom oraz WestRock. Rekruterzy zaproponowali konkretne stanowiska, których dotyczyć będą symulowane rozmowy. To m.in. export assistant, account manager, konsultant ds. obsługi klienta czy kontroler jakości.

Zainteresowani są umawiani na konkretny termin i godzinę spotkania. Pierwszy "symulator" odbędzie się 15, a ostatni – 30 marca. W sumie w czterech marcowych spotkaniach może wziąć udział 24 studentów i absolwentów największej podlaskiej uczelni. Rekrutację prowadzi Biuro Karier UwB.

- Chodzi nie tylko o to, by uczestnicy symulacji poczuli atmosferę rozmowy kwalifikacyjnej, zobaczyli, jaki może być jej przebieg. Równie ważna jest informacja zwrotna, jaką otrzymają na koniec spotkania: dowiedzą się, nad czym powinni popracować przygotowując się do rozmów, a w czym wypadli bardzo dobrze. To niepowtarzalna szansa, aby sprawdzić się i dowiedzieć, na ile spełniamy wymagania dzisiejszego rynku pracy - dodaje Marcelina Wojno.

Jak zapowiadają organizatorzy, jeśli formuła spodoba się studentom, absolwentom i rekruterom – być może w kolejnych miesiącach uda się zorganizować kolejne symulatory rozmów kwalifikacyjnych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39