Studenci z Białorusi, Litwy i Ukrainy odwiedzili naszą redakcję

2013.09.25 00:00
W środę (25.09) kilkunastoosobowa grupa studentów zza granicy, w ramach projektu "Akademia Kreatywnych Liderów", odwiedziła siedzibę naszej redakcji. Dowiedzieli się m.in. jak wygląda praca dziennikarza portalu internetowego oraz w jakich okolicznościach powstał największy białostocki serwis informacyjny.
Studenci z Białorusi, Litwy i Ukrainy odwiedzili naszą redakcję
Fot: ESD
Studenci mieli okazję zobaczyć nasz redakcyjny Chatroom

W środę siedzibę portalu BialystokOnline.pl odwiedzili studenci polskiego pochodzenia z Białorusi, Litwy i Ukrainy.
- To, co nas odróżnia od innych serwisów informacyjnych w Białymstoku to fakt, że byliśmy pierwsi i jesteśmy na rynku ponad 12 lat - powitał uczestników wizyty Artur Gawryluk, redaktor naczelny portalu.

Studenci zadawali wiele pytań dotyczących pracy naszego serwisu, m.in. skąd pochodzą środki na jego funkcjonowanie oraz w jaki sposób uaktualniamy naszą bazę ogłoszeń. Jeden z uczestników spotkania zasugerował dodanie na stronie zakładki w języku rosyjskim.
- Ten temat do nas ciągle wraca. Niewykluczone, że w przyszłości zrealizujemy ten pomysł - skomentował Artur Gawryluk.

Gości interesowało również, czy jest popyt na informacje podawane w takiej formie.
- Warto inwestować w to, co się rozwija. Liczba odsłon po upływie pierwszego roku naszego istnienia wynosiła 100 tys., natomiast obecnie osiągamy wynik blisko 8 mln miesięcznie - odpowiedziała Ewelina Sadowska-Dubicka, kierownik redakcji BialystokOnline.pl.

- Bardzo pozytywnie oceniam wizytę. W porównaniu z miejskimi portalami w naszym kraju, Wasz jest na dobrym poziomie - podsumował Henryk Poletajew z Kijowa.

Goszczący w Białymstoku studenci zza granicy są uczestnikami projektu "Akademia Kreatywnych Liderów – pobyty edukacyjne dla młodzieży studenckiej polskiego pochodzenia z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji (Obwód Kaliningradzki)" realizowanego przez Fundację Okno Na Wschód. Podczas wizyty, która odbywa się w dniach 20-29 września, młodzież odwiedziła m.in. Podlaski Urząd Marszałkowski oraz Politechnikę Białostocką.
- Realizowane przez nas przedsięwzięcie ma na celu wzmocnienie u młodzieży ze wschodu stopnia identyfikacji z polskością oraz rozwój kompetencji liderskich i kreatywności - informuje Łukasz Szymon Łapiński z Fundacji Okno Na Wschód.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1162 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39