Stypendia dla podlaskich doktorantów. Nawet 4 tys. zł miesięcznie

2013.11.06 00:00
Doktoranci z województwa podlaskiego mogą starać się o stypendium, którego miesięczna wysokość to aż 4 tys. zł. Stypendystami zostanie maksymalnie 140 osób, których prace doktorskie będą dotyczyły kierunków matematyczno-przyrodniczych i ścisłych.
Stypendia dla podlaskich doktorantów. Nawet 4 tys. zł miesięcznie
Fot: sxc.hu

Wsparciem stypendialnym zostanie objętych maksymalnie 140 osób z województwa podlaskiego, które studiują na dziennych lub zaocznych studiach doktoranckich. Kryteria, które będą brane pod uwagę przy ocenie kandydatów, to m.in. praktyczne możliwości wykorzystania wyników pracy doktorskiej, średnia ocen ze studiów magisterskich, aktywność naukowa oraz ocena otrzymana w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
- W projekcie mogą wziąć udział osoby zarówno studiujące na podlaskich uczelniach, jak i te pochodzące z województwa podlaskiego, ale studiujące na krajowych uczelniach - informuje Jacek Piorunek, członek Zarządu Województwa Podlaskiego

Stypendia przeznaczone są wyłącznie dla doktorantów, których prace doktorskie będą dotyczyły kierunków matematyczno-przyrodniczych i ścisłych zgodnych oraz uznanych za istotne z punktu widzenia Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podlaskiego. Pieniądze mogą być wydatkowane przez stypendystę na dowolny cel związany z przygotowaniem pracy doktorskiej i prowadzeniem badań, m.in. na udział w konferencjach międzynarodowych, zakup niezbędnego sprzętu czy nawet zakwaterowanie.  

Projekt obejmuje wypłatę stypendiów (maksymalnie 4,4 tys. zł brutto przez 12 miesięcy), udział w szkoleniach i seminariach z zakresu komercjalizacji wiedzy oraz współpracę z przedsiębiorcami z województwa podlaskiego.
- Zależy nam na dobrej integracji świata nauki z przedsiębiorcami, aby doktoranci mogli wdrażać w życie swoje pomysły - dodaje Piorunek.

Budżet całego przedsięwzięcia to 9 mln zł, z czego 7 mln 650 tys. zł to środki z UE, a po 675 tys. zł pochodzi z pieniędzy budżetu państwa i samorządu woj. podlaskiego.

Nabór wniosków potrwa od 6 listopada do 3 grudnia. Wnioski należy składać do urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39