Sukces białostockiego kabaretu na ogólnopolskiej imprezie

2016.08.01 12:01
Kabaret Inaczej zdobył pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności podczas XXII Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka.
Sukces białostockiego kabaretu na ogólnopolskiej imprezie
Fot: materiały zespołu
Kabaret Inaczej

Inaczej tworzą Mateusz Sitko, Maciej Bukłaga i Mieszko Minkiewicz. Na scenie są już od 2008 r. Sukcesem zakończył się ich występ na kabaretonie Mulatka w Ełku. Podczas trwającej od 28 do 31 lipca imprezy zdobyli pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności.

W konkursie rywalizowało 12 kabaretów. Jury w składzie: Iza Kała, Grzegorz Halama (przewodniczący) i Rafał Kmita podkreślało wyjątkowo wysoki poziom artystyczny i wykonawczy tegorocznego konkursu. Jurorów cieszył też powrót humoru absurdalnego. Przyznali dwie pierwsze nagrody. Oprócz kabaretu Inaczej zdobył ją także kabaret Czołówka Piekła. Laureaci Grand Prix (ex aequo) to: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn i kabaret Budapesz.

Kabaret Inaczej ma na koncie wiele nagród, m.in. nagrody publiczności na krakowskiej PACE - największym festiwalu kabaretowym w Polsce. W sumie białostocka grupa zdobyła ponad 40 nagród na festiwalach w całym kraju. Można ją także obejrzeć w telewizji, m.in. w TVP2 oraz TVP Rozrywka. Poza kabaretem członkowie grupy zajmują się też improwizacją, konferansjerką, prowadzą warsztaty z animacji grupy i organizują imprezy.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1226 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39