Sukces białostoczanina. Wrócił ze strzeleckich mistrzostw z medalami

2023.07.27 17:36
Michał Chojnowski z KS-u Kaliber Białystok wrócił z mistrzostw świata juniorów z trzema medalami. Zawodnik ten zdobył w południowokoreańskim Changwonie srebro indywidualnie oraz srebro i złoto w drużynie.
Fot: KS Kaliber Białystok

Strzelec sportowy klubu KS Kaliber Białystok wywalczył na mistrzostwach globu (zmagania juniorów) srebrny medal w rywalizacji indywidualnej (konkurencja karabin 60L), a dodatkowo Michał Chojnowski w tej samej konkurencji - do spółki z Maciejem Ogórkiem ze Śląska Wrocław oraz Wiktorem Sajdakiem z TKS-u LOK Tarnów - zdobył srebro w drużynie. Warto podkreślić, że przedstawiciel KS-u Kaliber Białystok z tą samą ekipą zgarnął również złoty medal w drużynowym karabinie 3x20 juniorów, wyrównując rekord świata.

- Jest to bardzo ciekawe przeżycie. Tytuł najlepszej drużyny na świecie brzmi poważnie, a wyrównanie rekordu świata tylko to podkreśla. W tym samym zespole udało nam się wywalczyć dodatkowo srebro drużynowo w karabinie 60L oraz mój indywidualny medal z tej samej konkurencji. Był to bardzo owocny wyjazd w sukcesy medalowe - mówi Michał Chojnowski z KS-u Kaliber.

Podczas turnieju w Changwonie w Korei Południowej zawodnik białostockiego klubu zajął ponadto 8. miejsce indywidualnie w karabinie 3x20.

Trenerem Michała Chojnowskiego jest Bogdan Kowalewicz.