Sukces Piwa Łomża. Jako jedyne z Polski wyróżnione w międzynarodowym konkursie

2020.07.21 12:22
Piwo Łomża Jasne otrzymało dwie złote gwiazdki za wybitny smak i jakość w konkursie Superior Taste Award w Brukseli. Oceniało go niezależne jury, składające się z m.in. najlepszych szefów kuchni czy sommelierów z całej Europy.
Sukces Piwa Łomża. Jako jedyne z Polski wyróżnione w międzynarodowym konkursie
Fot: Pixabay

Ważne wyróżnienie

Łomża czyli malownicze miasto w woj. podlaskim słynie z piwa już nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Piwo Łomża Jasne jako jedyny polski produkt został wyróżniony w tegorocznym konkursie Superior Taste Award w Brukseli.

"Czujemy się zaszczyceni wyróżnieniem, które daje nam dodatkową pewność, że pomimo ciężkich czasów dostarczamy naszym klientom najlepszy produkt" - czytamy w oficjalnym komunikacie spółki Van Pur, producenta browara Łomża.

Ślepy test

W wielu badaniach powszechne jest stosowanie ślepych testów czyli takich bez podanej nazwy marki, aby można było odnieść się tylko do walorów smakowych, a nie do podświadomych skojarzeń związanych z firmą.

Taka formuła podnosi rangę konkursu, bo wówczas jury nie wie skąd dany produkt pochodzi, więc może wybrać taką markę, za którą nie przepada.

International Taste & Quality Institute

W każdym roku w Międzynarodowym Instytucie Smaku i Jakości z siedzibą w Belgii wręczane są Superior Taste Award (Nagroda za Znakomity Smak).

Produkty są testowane przez 200 jurorów: znanych restauratorów, sommelierów, specjalistów w dziedzinie smaku – posiadających wieloletnie doświadczenie w testowaniu i obiektywnej ocenie.

Dla wszystkich produktów, które osiągają wyniki powyżej 70% są przyznawane gwiazdki – podobnie jak w przypadku skali słynnego przewodnika Michelin, którym oznacza się najlepsze restauracje na świecie w skali od 1 do 3 gwiazdek.

Piwo Łomża Jasne otrzymało dwie gwiazdki, otrzymując wynik pomiędzy 80-90%. Jurorzy ocenili jego smak jako wybitny.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

1705 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39