Sukces programu. Więźniowie rozmawiają z rodzinami przez Skype'a

2014.09.24 00:00
Pilotażowy program, dzięki któremu skazani za pośrednictwem komunikatora internetowego mogą skontaktować się ze swoją rodziną, na stałe wchodzi do zakładów i aresztów w Polsce.
Sukces programu. Więźniowie rozmawiają z rodzinami przez Skype'a
Fot: Służba więzienna w Białymstoku

W podlaskich jednostkach penitencjarnych, tak jak w całym kraju, trwa akcja informująca skazanych o nowej formie kontaktu. Jednocześnie są przygotowywane odpowiednio wyposażone stanowiska komputerowe oraz wprowadzane niezbędne zmiany w przepisach wewnętrznych jednostek, dotyczące realizowania połączeń czy zasad nadzoru.

- Prace przygotowawcze powinny zakończyć się 1 października tego roku - mówi kpt. Michał Zagłoba, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego
Służby Więziennej w Białymstoku.

Nowatorska forma kontaktu skazanego z rodziną za pomocą Internetu, traktowana jest jako uzupełnienie dotychczas realizowanych form kontaktu. Korzystanie z komunikatora internetowego wymaga zgody dyrektora jednostki i kierowane jest przede wszystkim do skazanych będących rodzicami lub opiekunami dzieci do lat 15, cudzoziemcami oraz do innych skazanych, których rodziny i osoby najbliższe zamieszkują w znacznej odległości od jednostki penitencjarnej, a ich sytuacja finansowa czy zdrowotna ogranicza możliwość przyjazdu na widzenia. Prośby skazanych o umożliwienie korzystania z połączenia internetowego będą rozpatrywane indywidualnie, po dokładnym rozpoznaniu sytuacji osobistej skazanego.

- Spora część osadzonych, pomimo izolacji, nadal chce aktywnie uczestniczyć w życiu rodziny, interesuje się sytuacją w domu, pragnie wspólnie podejmować ważne decyzje, uczestniczyć w wychowaniu dzieci - dodaje kpt. Michał Zagłoba. - To do nich w pierwszej kolejności adresowana jest nowa forma kontaktu z bliskimi.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1149 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39