Sukces studentki IV roku aktorstwa na Tyskim Festiwalu

2023.03.13 18:03
Studentka IV roku aktorstwa Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku - Aleksandra Gosławska - została laureatką GRAND PRIX XV Tyskiego Festiwalu Monodramów MoTyF.
Sukces studentki IV roku aktorstwa na Tyskim Festiwalu
Fot: Agnieszka Seidel-Kożuch/Teatr Mały Tychy

Nagrody wręczono w niedzielę (12.03).

Jury w składzie: Anna Kramarczyk, Katarzyna Flader-Rzeszowska, Andrzej Seweryn - przewodniczący i Paweł Drzewiecki przyznało główną nagrodę w wysokości 7000 zł dla Aleksandry Gosławskiej "za śmiałe wyrażenie głosu pokolenia młodych artystów przy pomocy bogatej palety środków teatralnych w monodramie <<Stand up>>".

Monodram "Stand up" powstał w ubiegłym roku jako egzamin z teatru ożywionej formy na III roku aktorstwa. Pięć lat, właśnie tyle zajęło mi dostanie się do szkoły teatralnej. Dostałam się na lalki. Robię stand-up. O lalkach, o aktorstwie, o sobie – pisze o swoim spektaklu Aleksandra Gosławska. Oprócz macierzystej, białostockiej sceny monodram był już pokazywany m.in. w Warszawie oraz Wrocławiu. Kolejne wiosenne pokazy odbędą się w czeskim Brnie oraz Łodzi.

Jury Festiwalu MoTyF oprócz GRAND PRIX przyznało również trzy równorzędne nagrody, każda w wysokości 4000 zł dla: Katarzyny Faszczewskiej, Grzegorza Piekarskiego oraz Pawła Zieglera.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1039 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39