Sukcesy Teatru K3 w Tunezji

2009.12.29 00:00
Występ Teatru K3 na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Tunezji został bardzo dobrze przyjęty, zarówno przez najmłodszych odbiorców, jak i znawców teatrów z innych krajów.

Grupa teatralna spędziła święta Bożego Narodzenia na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Tunezji. Aktorki podjęły się trudnego zadania przekładu jednego ze swoich spektakli - AOEUIY - na język francuski.

- Chociaż było to dla nas nowe i wymagające wyzwanie, dało nam wiele satysfakcji. Dzieci ciepło nas przyjęły i z radością włączały się w przedstawienie - mówi Marta Rau, jedna z założycielek Teatru K3.

Aktorki grały między innymi w takich miastach jak Tunis - stolica Tunezji, Nabeul, Akouda i w prezydenckim mieście Cartagena, gdzie spektakl zaszczycony został obecnością dzieci prezydenta Tunezji - Zin Al-Abidin Ben Ali'ego.

Festiwal zaowocował nowymi kontaktami i gorącymi zaproszeniami na festiwal w 2010 roku, a także na festiwale teatrów lalkarskich do Włoch i Palestyny, a spektakl A0EUIY został doceniony za za prostotę i rozwijanie wyobraźni.

Wyjazd na Festiwal Teatrów dla Dzieci w Tunezji możliwy był dzięki pomocy Instytutu Adama Mickiewicza i Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, szczególnie Rektora doc. dr. Edwarda Hościłowicza.

MAG

1088 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39