Suwałki gościły reprezentację Polski. Biało-Czerwoni znów zawiedli

2022.09.27 19:35
Reprezentacja Polski do lat 21 rozegrała we wtorek (27.09) drugi towarzyski mecz pod wodzą Michała Probierza. Biało-Czerwoni w Suwałkach mierzyli się z Łotwą.
Fot: PZPN

Michał Probierz nie ma łatwego wejścia w rolę selekcjonera młodzieżówki. Jego podopieczni przed kilkoma dniami przegrali w Białymstoku towarzyskie starcie z Grecją, a teraz Biało-Czerwoni nie poradzili sobie z niżej notowaną Łotwą.

Na stadionie przy ul. Zarzecze w Suwałkach pierwszego gola strzelili goście. W 59. minucie piłkę do siatki skierował Kristians Kauselis, ale niespełna kwadrans później Polacy wyrównali. Do wyniku 1:1 doprowadził zawodnik Zagłębia Lubin - Bartłomiej Kłudka.

Rywale kończyli mecz w "10", bo w 88. minucie czerwonym kartonikiem ukarany został Jegors Novikovs, lecz Biało-Czerwoni chwilowej gry w przewadze nie wykorzystali i towarzyski pojedynek zakończył się rozczarowującym remisem.

Polska U-21 - Łotwa U-21 1:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Kłudka 71 - Kristians Kauselis 59

Polska U-21: Kacper Trelowski (74' Krzysztof Bąkowski) - Bartłomiej Kłudka (74' Arkadiusz Pyrka), Ariel Mosór (74' Patryk Peda), Maksymilian Pingot, Kajetan Szmyt (74' Dawid Hanc) - Mariusz Fornalczyk (60' Dawid Kocyła), Mateusz Łęgowski (60' Daniel Dudziński), Fryderyk Gerbowski (74' Michał Rakoczy), Jakub Kałuziński (60' Kacper Kozłowski), Mateusz Musiałowski (60' Jakub Myszor) - Szymon Włodarczyk (60' Filip Szymczak)

Łotwa U-21: Janis Beks (46' Sergejs Vilkovs) - Jegors Novikovs, Karlis Vilnis, Aleksejs Kudelkins, Maksims Fjodorovs - Kristians Kauselis, Kristers Penkevics, Oskars Vientiess (79' Jekabs Laguns), Lukass Vapne (79' Kristofers Rekis), Eduards Daskevics (72' Olgerds Rascevskis) - Markuss Kruglauzs (46' Artjoms Puzirevskis)