Świadomie wybieram przyszłość - kampania edukacyjna dla licealistów

2012.06.05 00:00
Wiedza na temat naszych mocnych stron oraz preferencji zawodowych jest pomocna, rynku by właściwie wybrać przyszłościowy zawód, już podczas nauki nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Osoby, które dokładnie wiedzą, co chcą robić i jakie mają do tego predyspozycje prawie zawsze osiągają sukces. Dlaczego więc nie uczymy tego w szkołach?
Świadomie wybieram  przyszłość  - kampania edukacyjna dla  licealistów
Fot: materiały organizatora

To, że młodzież woli uczyć się jednego przedmiotu bardziej od drugiego nie jest złe. To dzięki temu mają szanse pracować z pasją i realizować się w pracy zawodowej. Większość nie ma jednak wiedzy na temat tego, czym tak naprawdę dysponują. Zna swoje preferencje dotyczące obszarów nauki, nie ma jednak wiedzy o predyspozycjach czy preferencjach zawodowych. Dlatego też KluczDoKariery.pl portal e-doradztwa zawodowego, zdecydował się pomóc młodzieży w określeniu ich ścieżki kariery. W czerwcu ruszyła ogólnopolska kampania społeczna "Świadomie wybieram przyszłość". W pierwszych trzech miesiącach (1 czerwca - 31 sierpnia) wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Polski mogą zgłaszać chęć udziału w kampanii poprzez zadeklarowanie się do udziału w formularzu na stronie organizatora. We wrześniu szkoły otrzymają loginy i hasła dostępu do kwestionariusza obszarów i kompetencji zawodowych dla wszystkich uczniów oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli np. proponowany scenariusz lekcji dotyczącej doradztwa zawodowego. Uczniowie natomiast od września do grudnia 2012 roku będą wykonywać kwestionariusz oraz brać udział w lekcjach dotyczących świadomego podejmowania decyzji zawodowych.

- Wierzymy, że uświadamianie młodzieży ich możliwości i umiejętności zawodowych jest kluczem do sukcesu w ich karierze zawodowej. Chcemy przez to wpływać na gospodarkę polski i poziom bezrobocia, w szczególności w grupie osób młodych - podkreśla Rafał Żmuda, właściciel KluczDoKariery.pl

MAG
578 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39