Świąteczny Białostocki Poligon Kabaretowy

2009.12.16 00:00
Były Mikołaje z rożnych krajów, świeczki w prezencie, piosenki świąteczne, integracja z publicznością. Trzecia edycja Białostockiego Poligonu Kabaretowego pokazała, że pomysł na taką imprezę, nie jest wykrzyczanym przez publiczność zamiast oklasków "niewypałem".

Tematyka świąteczna zdominowała trzeci Poligon Kabaretowy. Boże Narodzenie w Białymstoku nie może obyć się bez śledzia, kolędników z gwiazdą z zespołu "Ich troje", niespodziewanie niechcianych gości i Jezusa przyklejonego do szopki na super glue. Noc wigilijna bogata w cudowne wydarzenia sprawia, że świąteczna ryba gadać zacznie ze stołu ludzkim głosem.

Impreza z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę, przełamuje nieśmiałość publiczności, która ze sceny opowiada dowcipy (gromkie brawa i zasłużone cztery świeczki otrzymał mężczyzna za rozbrajające szczerością wyznanie "moja świeczka już nie świeci").
Na scenie tradycyjnie wystąpiły: Kabaret Idea, który najlepiej ze wszystkich przygotował świąteczne show i piosenkę finałową "Jest taki pień", Kabaret numer 2, który konsekwentnie trzyma się gry słówek i czarnego humoru, nawiązując również do filmów grozy. W zespole kabaretu Bajeczka pojawiły się dwie młode dziewczyny, które całkiem dobrze sobie radzą w męskim towarzystwie kabareciarzy. Gościnnie wystąpił kabaret Mafjoła z Ostrołęki. Piosenki laureata Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Kabaretowych "OSPA" to znakomite wykonanie i ciekawe teksty. Chociażby "Moje BMW" do melodii "Nasze Randez-vous" zespołu Kombi czy hit wieczoru na góralską nutę o obciętym kutasiczku. Białostockie kabarety tę część twórczości scenicznej muszą jeszcze trochę poćwiczyć.

Improwizacje, czyli kabaretowy freestyle wypadł nadzwyczaj dobrze. Mieszane składy pokazały wizytę u ginekologa w średniowieczu, futurystyczne wykopki i co robią w szatni sportowej stringi.

Następny Poligon dopiero w lutym, gdyż białostockie kabarety będą się przygotowywać do PAKI - Przeglądu Autorskich Kabaretów Amatorskich.
-Prawdopodobnie w ramach treningu przed eliminacjami zaprosimy publiczność na tzw. Pakamerę, by przedstawić nasze programy - powiedział Piotr Drobnikowski z Kabaretu Idea.

Ku niezadowoleniu fanek, m.in Anety i Agnieszki, podczas tej edycji na scenie nie wystąpił Piotr Mocart Mocarski. Pojawi się na pewno w lutym z występem solowym i z kabaretem PePe. Debiut sceniczny zapowiedział kabaret żeński Femme Fatale. Każdej edycji Białostockiego Poligonu Kabaretowego patronuje m.in. portal Bialystok Online.

Zobacz zdjęcia: Świąteczny Białostocki Poligon Kabaretowy

MAG

829 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39