Świąteczny repertuar Białostockiego Teatru Lalek

2011.12.23 00:00
BTL w tym roku gra również w okresie świąteczno-noworocznym. Dorośli widzowie będą mogli zobaczyć "Lisa", propozycją dla najnajmlodszych widzów jest "Misiaczek", a całe rodziny mogą śmiało wybrać się na "Królową Śniegu".
Świąteczny repertuar Białostockiego Teatru Lalek
Fot: BTL
Scena ze spektaklu " Królowa Śniegu"

Na Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia BTL proponuje obejrzenie spektaklu "Lis" na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej. To utrzymana w klimacie absurdu, pełna humoru opowieść o życiu, śmierci, sensie i bezsensie, widziana oczami wypatroszonego Lisa. Pewnego dnia budzi się uśmiercony zwierzak, który widzi swoją skórę, flaki i zaczyna zastanawiać się jak do tego doszło i dlaczego? Scenariusz "Lisa" jest żartobliwy, choć opowiada o niezabawnej sytuacji. Zdaniem Piotra Tomaszuka - reżysera spektaklu "Lis" to teatr śmierci, lecz z przymrużeniem oka. Występuje Ryszard Doliński i Krzysztof Bitdorf. Początek spektaklu o godz. 18

Kilkuletnie maluchy, które jeszcze nigdy nie były w teatrze powinny zacząć od "Misiaczka". To historia małego misia, który w jesiennym lesie nie może zapaść w sen zimowy. Autorką sztuki jest Marta Guśniowska, dramaturg BTL, a spektakl wyreżyserował Wiesław Czołpiński. Misiaczkowi w zaśnięciu pomagają zwierzątka: Sroka, Wiewiórka, Krówka, Zając animowane przez aktorów: Sylwię Janowicz-Dobrowolską i Artura Dwulita. Klimat przedstawienia współtworzy również miękka, kolorowa, złożona z mnóstwa poduszek i kołder scenografia Gintare Vaivadaite z Litwy. Na "Misiaczku" można śmiało zasnąć, lecz nie z nudów, a pod wpływem magii teatru. Spektakl będzie grany w dniach: 27 - 30 grudnia o godz. 10.

Natomiast całą rodziną można wybrać się na lalkową "Królową Śniegu". Spektakl jest oparty na jednej z najsłynniejszych baśni Andersena o dzielnej dziewczynce Gerdzie, która szuka Kaja - chłopca porwanego przez Królową Śniegu. Gra świateł, multimedia i piękne lalki jawajki to niewątpliwe atuty spektaklu, który będzie grany 29 grudnia o godz. 17.

MAG

1129 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39