Światowe finały Odysei Umysłu. Dzieci z białostockiej szkoły daleko zaszły

2023.06.06 14:58
Młodzi Podlasianie okazali się najlepsi z wielu drużyn z całej Polski. W finale w USA zajęli 7. i 15. miejsce.
Światowe finały Odysei Umysłu. Dzieci z białostockiej szkoły daleko zaszły
Fot: Zespół Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku

Zespół Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku wziął udział w światowych Finałach Odysei Umysłu. Dwie siedmioosobowe drużyny odniosły kolejny w historii szkoły duży sukces. Odyseusze z białostockiej szkoły podczas 32. ogólnopolskiej edycji Odysei Umysłu zdobyli mistrzostwo Polski w swoich kategoriach i uzyskali awans do 44. Finałów Światowych.

Młodzi Podlasianie okazali się najlepsi z wielu drużyn z całej Polski (na 283 drużyny z całej Polski). Dzięki udziałowi w Odysei Umysłu nauczyli się marzyć o rzeczach niemożliwych. Na szczęście mogli liczyć na wsparcie szkoły, rodziców oraz mieszkańców regionu w realizacji przygody życia.

- Mamy nadzieję, że udział w tym prestiżowym przedsięwzięciu będzie motywacją dla innych uczniów podlaskich szkół do rozwoju talentów, zainteresowań, przedsiębiorczości i twórczego podejścia do rozwiązywania problemów, jakie stawia przed nimi współczesny świat, a także będzie stanowić doskonałą promocję regionu na arenie międzynarodowej - poinformowały władze Zespołu Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku.

Finały Światowe Odysei Umysłu odbyły się w dniach 23-28 maja w stanie Michigan w USA. W konkursie wzięło udział ponad 750 drużyn nie tylko z Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji czy Afryki w tym oczywiście 2 zespoły z ZSS nr 3 w Białymstoku.

- W tym roku zdobyliśmy zaszczytne 7. i 15. miejsca. Kolejny już raz młodzież udowodniła, że wytrwałą pracą można wiele osiągnąć, nie tylko podczas międzynarodowego konkursu. Aby docenić trud włożony w wielomiesięczne przygotowania, zdolną młodzież mentalnie i materialnie wsparli rodzice, szkoła oraz nauczyciele. Wyjazd grup był bardzo kosztowny, więc doceniamy wsparcie sponsorów tj. Województwo Podlaskie, Miasto Białystok, Fundacja PKO Banku Polskiego, Masterpress S.A. - przekazała szkoła.

Odyseja Umysłu jest ogólnoświatowym programem premiujejącym tych młodych ludzi, których cechuje kreatywne myślenie, umiejętność współpracy w grupie, umiejętność aktywnego poszukiwania wiedzy oraz twórcze rozwiązywanie problemów, odbiegając w zastosowanych rozwiązaniach poza utarte schematy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

784 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39