Światowej sławy fizycy wystapią na UwB. Wstęp jest wolny

2016.12.05 15:14
Na Wydziale Fizyki UwB pojawią się światowej sławy fizycy. Każdy zainteresowany może przyjść i ich posłuchać, wstęp jest wolny.
Światowej sławy fizycy wystapią na UwB. Wstęp jest wolny
Fot: Kamila Ausztol

Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku zachęca do udziału w 2 wykładach otwartych w języku angielskim - prelegentami będą światowej sławy naukowcy.

Pierwszy wykład odbędzie się już w najbliższy wtorek (6.12) o godz. 13.15 w sali 2011 na Wydziale Fizyki na kampusie UwB przy ul. Ciołkowskiego. Prof. Teruo Ono z Kyoto University w Japonii wygłosi referat "Spin Dynamics in Inhomogeneously Magnetized Systems" (Spinowa dynamika w niejednorodnie namagnesowanych systemach).

Prof. Ono to jeden z 4 wybitnych wykładowców wybranych w 2016 r. przez międzynarodowe towarzystwo IEEE Magnetics, aby spopularyzować nowoczesne działy fizyki magnetyzmu. W tym tygodniu wystąpi w Polsce z serią 4 wykładów - po Białymstoku przyjdzie czas na Warszawę, Kraków i Poznań.

Natomiast 13 grudnia o godz. 13.15 w tym samym miejscu odbędzie się seminarium, na którym prof. Vitalii Zablotskii z Department of Optical and Biophysical Systems, Institute of Physics AS CR, Prague, Czech Republic wygłosi wykład (także w języku angielskim) pt. "Los żywych komórek w polu magnetycznym o dużym gradiencie."

Prof. Zablotskii to pracownik naukowy w Instytucie Fizyki Akademii Nauk Republiki Czeskiej. Jego główne zainteresowania koncentrują się na badaniu efektów magnetycznych pól na organizmy żywe, sterowania podawania leku oraz nanostruktur magnetycznych przejść fazowych i magnetycznych. Jest też współautorem kilkudziesięciu prac. Jego obecny przyjazd jest związany z kontynuacją współpracy z zakresu fizyki nanomagnetyzmu. Naukowiec chciałby zainteresować szersze grono osób badaniami z zakresu biofizyki.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl
1258 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39