Święcenie pokarmów - przy ratuszu i na stadionie

2023.04.07 09:32
Nie tylko do swoich kościołów, ale też na stadion miejski czy Rynek Kościuszki mogą udać się białostoczanie z koszyczkiem z tradycyjną święconką.
Święcenie pokarmów - przy ratuszu i na stadionie
Fot: Michał Kardasz

- Podczas świąt nikt nie powinien czuć się samotny i zapomniany. Każdy zasługuje na troskę i uwagę. Dlatego współpracując z ludźmi dobrej woli, których w Białymstoku jest tak wielu, chcemy zadbać o mieszkańców najbardziej potrzebujących pomocy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapraszając na sobotnią uroczystość na Rynku Kościuszki.

Podczas świąt katolickich – Caritas, a podczas świąt prawosławnych – ośrodek Eleos i uchodźcy z Ukrainy, otrzymają kosze prezentowe ufundowane przez prezydenta Białegostoku.

Uroczyste święcenie pokarmów odbędzie się Wielką Sobotę o godz. 12.00 na Rynku Kościuszki. Każdy może tam przyjść z przygotowaną przez siebie święconką. Koszyczki poświęci metropolita białostocki – abp Józef Guzdek.

Natomiast godzinę wcześniej, o 11.00, z wielkanocnym koszyczkiem można udać się na stadion przy ul. Słonecznej. Tam święcenie pokarmów organizuje Jagiellonia Białystok wspólnie ze spółką Stadion Miejski. Wydarzenie odbędzie się na trybunie ultra stadionu.

Święcenie pokarmów odbywa się też oczywiście w każdej parafii. W zależności od kościoła, kapłani zazwyczaj święcą pokarmy co godzinę.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

794 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39