Święta to dobry czas dla złodziei samochodów

2009.12.24 00:00
W czasie świąt wielu z nas będzie wyjeżdżać do najbliższych. Okres ten niestety wykorzystują złodzieje, widząc chociażby auto na nieznanych numerach rejestracyjnych. Aby mieć czym wrócić do domu zadbajmy o zabezpieczenie naszych pojazdów.

Samochód powinien mieć zainstalowany system alarmowy, którego dobrym uzupełnieniem są blokady mechaniczne czy wyłącznik zapłonu ukryty w miejscu znanym tylko właścicielowi - czym więcej zabezpieczeń ma nasz pojazd, tym mniej atrakcyjny jest dla złodzieja czy włamywacza. Warto zainwestować i postawić auto na parkingu strzeżonym, jeżeli nie ma takiej możliwości, to do parkowania należy wybierać miejsca dobrze widoczne dla otoczenia i często uczęszczane. Natomiast w nocy - dobrze oświetlone lub w pobliżu okien domów mieszkalnych.

Parkując samochód nawet na chwilę, należy sprawdzić czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta. Nie zapominajmy o włączeniu alarmu. Bagaże, torby, plecaki i inne rzeczy powinny być w schowkach lub bagażniku, pozostawienie ich na widoku będzie tylko zachętą dla złodziei. Jeżeli w samochodzie zainstalowany jest radioodtwarzacz z panelem, to panel zabierzmy ze sobą. Odchodząc od samochodu kluczyki schowajmy do wewnętrznych kieszeni ubrania, a w domu, w bezpiecznym miejscu. Nigdy nie pozostawiamy dokumentów w środku samochodu. Parkując na posesji czy w garażu nie otwieramy bramy pozostawiając samochód z kluczykami w stacyjce.

E.S.

913 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39