Świetny mecz białostoczan. Legia pokonana

2023.09.30 20:40
W 2. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) Żubry Chorten Białystok zagrały na wyjeździe z warszawską Legią. Rogata drużyna po bardzo dobrym występie pokonała stołeczny zespół 104:81.
Fot: Adrianna Zawadzka

Białostockie Żubry, które w tym sezonie mają być jednym z głównych kandydatów do awansu, wygrały kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego okazali się lepsi od Legii.

Koszykarze ze stolicy Podlasia już w 1. kwarcie wypracowali sobie 10 oczek przewagi, a następnie dystans dzielący obie drużyny jeszcze się powiększał. W połowie meczu Żubry wygrywały już 49:34, a ostatecznie ekipa z północno-wschodniej Polski zwyciężyła w stolicy kraju 104:81. Bohaterem białostoczan został Karol Obarek, który trafił 5 na 7 prób za 3 punkty i w całym spotkaniu zdobył aż 29 oczek.

Jeżeli chodzi o Tura, to ten swój mecz z Legionem Legionowo zaliczany do 2. kolejki rozegra dopiero pod koniec listopada, ale w środku tygodnia podopieczni Rafała Króla stoczyli pojedynek z UKS-em Trójką Żyrardów w ramach 1. serii zmagań. Choć podlaska ekipa źle weszła w wyjazdowe starcie, to jednak później goście poprawili swoją grę, w efekcie czego Tur zwyciężył na inaugurację sezonu 76:64.

- Mecz od początku był ciężki. W pierwszej kwarcie kilka złych decyzji w obronie zadecydowało o tak wysokim wyniku. Straciliśmy w pierwszej kwarcie 29 punktów, a w całym meczu 64. Druga połowa dobrze rozpoczęta, co dało szybkie kilkupunktowe prowadzenie. Wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie, bo meczu nie wygraliśmy indywidualnościami, tylko dobrą współpracą. Teraz skupiamy się na rogatych derbach - skomentował potyczkę z Trójką Żyrardów Rafał Król, szkoleniowiec Tura.

Jak już zostało wspomniane, w następnej kolejce będziemy świadkami derbów. W roli faworyta wystąpią zawodnicy Żubrów, którzy z Turem zmierzą się na własnym terenie, czyli w hali UwB. Pojedynek ten rozpocznie się w środę (4.10) o godz. 18.00.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 1 1 0-1

Profbud Legia Warszawa - Żubry Chorten Białystok 81:104 (16:26, 18:23, 24:23, 23:32)
Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (16 pkt), Karol Obarek (29 pkt), Maciej Bębeniec (3 pkt), Bartosz Strażewicz (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (14 pkt), Krystian Tyszka (12 pkt), Jan Świtaj (4 pkt), Michał Babińczuk (3 pkt), Mateusz Niewiński (14 pkt), Hubert Wyszkowski (2 pkt), Mikołaj Styczeń (5 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

UKS Trójka Żyrardów - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 64:76 (29:21, 14:18, 9:22, 12:15)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: 1Piotr Bobka (13 pkt), Jakub Grigoruk (1 pkt), Łukasz Kuczyński (10 pkt), Jan Lipiński (2 pkt), Mikołaj Krakowiak (10 pkt), Pavlo Bondarenko (12 pkt), Patryk Milewski (7 pkt), Wojciech Jakubiak (9 pkt), Aaron Weres (12 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt)