Świetny występ białostockich karateków w międzynarodowym turnieju

2009.12.07 00:00
W miniony piątek (4.12) pod patronatem BiałystokOnline odbyła się w naszym mieście zawodowa gala sportów walki "Night of White Bears". W międzynarodowym turnieju znakomicie wypadli zawodnicy z Białegostoku.

Organizatorzy przewidzieli rywalizację w trzech odmiennych rodzajach sportów walki: karate w stylu shindokai i kyokushinkai oraz muaythai (boksu tajskiego, który kładzie nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami) i mma - mieszane sporty walki - dyscyplinie, w czasie której zawodnicy walczą z wykorzystaniem wszystkich możliwych technik dopuszczalnych w innych sportach niewykorzystujących broni.

W trakcie zawodów rozegrano 15 walk w różnych kategoriach wagowych. Wystąpili w nich zawodnicy z kilku miast Polski, Litwy, Łotwy, Francji (w tym m.in. obecny mistrz Europy w shindokai karate - Jessy Santini) i Armenii. W walce muaythai Adam Sadowski z klubu Sindokai Karate Białystok pokonał Litwina, zaś Bartosz Botwina z Husarza Białystok rozgromił zawodnika z Łotwy. W shindokai karate Cezary Zugaj z Sindokai Karate Białystok pokonał na punkty Francuza, Yohana Gueguena.

E.S.

1887 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39