Święto siatkówki na Dojlidach. Poznaliśmy triumfatorów Plaży Open

2024.06.09 19:26
Od czwartku (6.06) na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy rozgrywany był turniej z cyklu Plaży Open. Zawody miały mocną obsadę i przyniosły mnóstwo emocji. Decydujące mecze transmitowała stacja TVP Sport.
Święto siatkówki na Dojlidach. Poznaliśmy triumfatorów Plaży Open
Fot: Plaża Open

Najpierw były kwalifikacje, a później rozpoczął się turniej główny. W zawodach odbywających się pod szyldem Plaży Open, które miały rangę Pucharu Polski, wzięło udział kilkadziesiąt par, ale w niedzielnych (9.06) starciach o czołowe lokaty i medale widzieliśmy już tylko kilka najlepszych duetów kobiecych i męskich. Ostatecznie żeńskie zmagania wygrały rozstawione z numerem "1" Marta Łodej oraz Julia Kielak, które w finałowej rywalizacji pokonały 2:1 Agnieszkę Adamek i Aleksandrę Gromadowską, natomiast wśród mężczyzn najlepsi okazali się Igor Ciemachowski i Piotr Groszek. Wspomniana dwójka w batalii o złoto ograła parę Mikołaj Miszczuk/Jan Król.

Podczas finałowego starcia siatkarzy obyło się bez tie-breaka. Ciemachowski oraz Groszek pokonali bowiem zespół tworzony przez przedstawicieli białostockiego BAS-u 2:0. Poszczególne sety kończyły się do 20 i 24, co pokazuje, że potyczka była jednak bardzo wyrównana.

Ze stolicy Podlasia z brązowymi medalami wyjechały pary Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska oraz Robert Kozłowski i Piotr Filipowicz.

Cały turniej, mimo tego, że w ostatniej chwili wycofał się główny sponsor zawodów, okazał się sukcesem. Rywalizacja stała na naprawdę wysokim poziomie, a na dodatek organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla dzieci oraz całych rodzin. Dopisała także pogoda. Obyło się nie tylko bez upałów, ale też bez deszczu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1377 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39