Święto Ziemniaka. Jarmark, występy zespołów i pokazy kulinarne

2016.08.25 08:18
To już XXI Święto Ziemniaka w Mońkach. Częścią niedzielnej (28.08) imprezy będzie jarmark produktów tradycyjnych i lokalnych.
Święto Ziemniaka. Jarmark, występy zespołów i pokazy kulinarne
Fot: pixabay.com

W imprezie wezmą udział artyści i twórcy ludowi, rękodzielnicy, wytwórcy tradycyjnej i ekologicznej żywności, właściciele kwater agroturystycznych oraz przedsiębiorcy branży turystycznej. Na stoiskach dostępne będą produkty tradycyjne i lokalne.

Każdy ma również szansę na zdobycie cennych nagród. Wystarczy wystartować w organizowanych konkursach: najlepsza tradycyjna potrawa powiatu monieckiego oraz quiz o tematyce zdrowej żywności i zdrowego stylu życia. W programie są też mistrzostwa w jedzeniu babki ziemniaczanej.

Na scenie wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne: zespoły ludowe Pogodna Jesień, Tęcza, Kądzielnice Trzciannianki, Dąbrówka, Wodniczka Biebrzanie, Knyszyniaki, Wrzosy, a także Moniecka Orkiestra Dęta oraz Abba Cover i B-QLL.

Dodatkowe atrakcje to: pokazy kulinarne, eko-piknik rodzinny, plac zabaw i jazda konna dla dzieci oraz turnieje piłki nożnej i siatkowej.

Impreza odbędzie się 28 sierpnia w godz. 12.00-20.30 w centrum miasta - przy al. Niepodległości. Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Mońkach.

Program: Święto Ziemniaka w Mońkach

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1029 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39