Sylwester z dobrym kinem? Czemu nie!

2021.12.14 14:49
Macie już plany na Sylwestra? Jedni przygotowują domówki, inni wychodzą na prawdziwe bale. Warto także pomyśleć o propozycji Kina Helios. Tej nocy odbędą się maratony filmowe z gwiazdami światowego i krajowego kina.
Sylwester z dobrym kinem? Czemu nie!
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

W noc sylwestrową nie zabraknie emocji, zabawy i lampki szampana.

Maraton Sylwestrowy odbędzie się w dwóch białostockich Kinach Helios: w Galerii Atrium Biała oraz Galerii Jurowiecka. Planowane są dwa filmowe zestawy.

Zestaw pierwszy z Almodóvarem, Cruz i Andersonem

W pierwszym zestawie na początku będzie można obejrzeć najnowszy film Pedro Almodóvara, z niezwykłą rolą Penélope Cruz "Matki równoległe".

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.
"Matki równoległe" to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

Po filmowym spotkaniu z Almodóvarem, przyjdzie czas na film "Licorice Pizza" wybitnego Paula Thomasa Andersona, w którym grają m.in. Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits.

Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

Zestaw drugi z polską komedią

Natomiast w drugim zestawie królują filmy polskie.

Jako pierwszy zostanie pokazany obraz "Szczęścia chodzą parami" Bartosza Prokopowicza.

Malwina (Weronika Książkiewicz), przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie (Michał Żurawski), wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. Nie uda mu się to jednak bez odrobiny szczęścia.

Drugim filmem w tym zestawie będzie kontynuacja kultowej serii, czyli "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4".

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia. Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu...A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają prawdziwą lawinę zdarzeń.

ZESTAW 1
Start: 31.12, godz. 21:30

"Matki równoległe" (przedpremiera)
"Licorice Pizza"(premiera)

ZESTAW 2
Start: 31.12, godz. 21:45

"Szczęścia chodzą parami" (przedpremiera)
"Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" (przedpremiera)

Ceny biletów za cały maraton:
+7 dni do seansu - 60 zł
1-7 dni do seansu - 70 zł
w dniu seansu - 80 zł

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1055 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39