Sylwester z gwiazdami. Tysiące białostoczan na Rynku Kościuszki [ZDJĘCIA]

2014.01.01 00:00
Tłumy mieszkańców bawiły się podczas nocy sylwestrowej na Rynku Kościuszki. Tym razem na scenie pod ratuszem wystąpiły dwie artystki - Ania Rusowicz i Ewa Farna.
Sylwester z gwiazdami. Tysiące białostoczan na Rynku Kościuszki [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Miejski sylwester przyciągnął na rynek tłumy osób

Koncert pierwszej wokalistki rozpoczął się tuż po godz. 22. "Ślepa miłość", "Ja i ty", "Za daleko mieszkasz miły", "Tango śmierci" - usłyszeć można było zarówno znane, jak i nowe utwory. Artystka tańczyła w bigbitowym rytmie, wymachiwała marynarką i zachęcała do tego samego publikę.

Z minuty na minutę ludzi w centrum przybywało. Po 23 na scenie pojawiła się Ewa Farna. Ku zaskoczeniu publiki wjechała na specjalnej konstrukcji, śpiewając utwór "Bez łez". Występ artystki miał ciekawą oprawę - scenę rozświetlał ogień. Nie zabrakło przebojów - "Ulubiona rzecz", "Znak", "EWAkuacja". W pewnym momencie wokalistka zeszła ze sceny i witała się z fanami w pierwszym rzędzie.

- Teraz piosenka, dzięki której jestem - zapowiedziała utwór "Cicho", którego refren głośno wyśpiewała publika.

- Gruba, ale wesoła. Lubi śpiewać - Farna żartowała z doniesień prasowych na temat swojej tuszy. - Widzimy się na koncertach, widzimy się w "X Factorze" - potwierdziła udział w programie.

Na kilka minut przed północą prowadzący imprezę zaprosili na scenę marszałka województwa i prezydenta Białegostoku.

- Życzę wiele radości, pomyślności, by spełniły się marzenia. Abyście przeszli przez nowy rok ze śpiewem i tańcem jak dzisiaj - zwracał się do białostoczan Jarosław Dworzański.

- Już po raz 8. mam zaszczyt przywitać z państwem w Nowy Rok. Bardzo się cieszę, że jesteśmy w centrum miasta - mówił prezydent Tadeusz Truskolaski. - Ten rok był dobry dla miasta, ale w nowym życzę wiele radości, wiele miłości, mnóstwo pieniędzy, żeby nie było żadnych zmartwień. Do siego 2014 roku!

Strzeliły korki od szampanów, ludzie wznosili toasty, a niebo rozświetliły fajerwerki. Po północy sceną zawładnęli DJ'e Roball i Koston.

Miejski sylwester kosztował ćwierć miliona złotych. Imprezę zorganizował Białostocki Ośrodek Kultury.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1286 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39