Synagoga w Tykocinie otwiera się po remoncie. Będzie zwiedzanie z przewodnikiem

2019.03.05 14:05
W sobotę (16.03) odbędzie się oficjalne otwarcie budynków Muzeum w Tykocinie - Wielkiej Synagogi i Domu Talmudycznego - po remoncie. Z tej okazji przygotowany jest specjalny program.
Synagoga w Tykocinie otwiera się po remoncie. Będzie zwiedzanie z przewodnikiem
Fot: Muzeum Podlaskie
Wielka Synagoga w Tykocinie po remoncie

Remont budynków Wielkiej Synagogi i Domu Talmudycznego trwał od 1 lipca 2017 roku do 31 października 2018 roku.

W programie uroczystego otwarcia jest m.in. projekcja filmu krótkometrażowego o pracach remontowych, oficjalne przekazanie Muzeum w Tykocinie unikatowej wycinanki żydowskiej autorstwa Moniki Krajewskiej, koncert: "Cieszmy się, radujmy się - na pohybel złu"; Eliza Sacharczuk - wokal, z zespołem, otwarcie wystawy malarstwa Miry Żelechower - Aleksiun: "Światło Midraszy" w babińcu Synagogi oraz poczęstunek hamantaszami. Wstęp jest wolny.

W niedzielę (17.03) można będzie zwiedzić Wielką Synagogę i Dom Talmudycznego, połączone będzie to z projekcją filmów krótkometrażowych dotyczących nieruchomości historycznych muzeum i ich remontu prowadzonego w roku 2018. Pierwsza grupa rozpocznie zwiedzanie o godz. 15.00, druga o godz. 16.00. Obowiązują wejściówki, które są do nabycia w białostockim Ratuszu oraz w Muzeum w Tykocinie. Liczba miejsc jest ograniczona.

W roku 2019 Muzeum Podlaskie w Białymstoku obchodzi jubileusz 70-lecia. Z tej okazji przygotowano specjalne muzealne spotkania, na których prezentowane są zbiory, wystawy, działania edukacyjne. Każdy z Oddziałów Muzeum Podlaskiego będzie zapraszał do swojej siedziby w wybrany weekend roku 2019.

Zobacz też: Nowe barwy synagogi - Tykocin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

846 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39