Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

2022.07.05 13:14
Choć dzień zapowiadał się na pogodny i słoneczny, to jednak nawet synoptycy nie zawsze przewidzą nagłe zmiany w pogodzie. Wieczorem w Podlaskiem spodziewane są burze a lokalnie nawet grad.
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
Fot: Malwina Witkowska

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie 2. stopnia o silnym deszczu z burzami, które spodziewane są na terenie powiatów: sokólskiego, białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego i miasta Białystok.

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad. Prawdopodobieństwo szacuje się na 80 proc. - przekazał dyżurny synoptyk.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 11.00 w środę (6.07). Nieco słabsze opady prognozowane są w powiatach: bielskim, hajnowskim, wysokomazowieckim, zambrowskim i siemiatyckim.

Z kolei ostrzeżenie 1. stopnia o silnych deszczach dotyczy powiatów: augustowskiego, miasta Łomży, łomżyńskiego i monieckiego. Tam zjawisko może wystąpić także do godz. 11.00 w środę, prawdopodobieństwo szacowane jest na 75 proc.

Podczas ulew i burz należy unikać otwartych przestrzeni, a także zabezpieczyć swój dobytek m.in. zamknąć okna wychodząc z domu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1377 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39