Sypnęło śniegiem. Warunki na drogach są trudne, jest ostrzeżenie IMGW

2022.12.11 15:04, Aktualizacja: 2022.12.12 09:34
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla woj. podlaskiego ostrzeżenie I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi.
Sypnęło śniegiem. Warunki na drogach są trudne, jest ostrzeżenie IMGW
Fot: pixabay

Zgodnie z zapowiedziami na teren województwa podlaskiego dotarł niż Brygida. Od rana w naszym regionie sypie śniegiem i takie warunki będą panować również w kolejnych godzinach. Z tego powodu IMGW wydał nawet dla woj. podlaskiego pogodowe ostrzeżenie I stopnia.

Dotyczy ono takich powiatów jak: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, Łomża, moniecki, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki i zambrowski. Ostrzeżenie obowiązuje do 11 grudnia do godz. 22.00.

Szacuje się, że przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść miejscami nawet 15-20 cm. Planując podróże autem, warto więc zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza, że oprócz śniegu i błota pośniegowego, na jezdniach występuje też lód.

- Apeluję o zachowanie maksymalnej uwagi i dostosowanie prędkości do warunków. Szczególnie przy takich warunkach należy ocenić własne umiejętności kierowania pojazdem i podjąć właściwą decyzję przed wyjazdem. Nawet najlepsze opony zimowe mogą okazać się niewystarczające do bezpiecznego kontynuowania jazdy. Od północy mamy zgłoszenia o 20 kolizjach w województwie - informuje Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

[AKTUALIZACJA]

Na drodze krajowej nr 63 (Kolno-Borkowo) ruch odbywa się wahadłowo po dachowaniu samochodu osobowego. W wielu miejscach można spotkać pojazdy znajdujące się w rowach. W Białymstoku spore utrudnienia występują zwłaszcza na Trasie Generalskiej (ul. Stanisława Maczka i Władysława Andersa).

- Do godz. 18.00 otrzymaliśmy zgłoszenia o 29 kolizjach w całym województwie - informuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

[AKTUALIZACJA]

Niedziela na podlaskich drogach zakończyła się bilansem 48 kolizji.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1673 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39