Szalona końcówka meczu z udziałem Słonecznych

2019.05.12 09:57
W 25. kolejce Futsal Ekstraklasy białostocki MOKS Słoneczny Stok Białystok nie zdołał zgarnąć żadnych punktów. Drużyna z północno-wschodniej części kraju poległa bowiem w delegacji z ekipą Red Dragons Pniewy.

Mający już zapewnione utrzymanie MOKS do wyjazdowej batalii z Czerwonymi Smokami z Pniew mógł przystąpić bez presji związanej z koniecznością odniesienia zwycięstwa. Spokojne głowy nie pomogły jednak białostoczanom w zanotowaniu korzystnego rezultatu. Słoneczni na przerwę zeszli, przegrywając 0:2, a w drugiej połowie gospodarze jeszcze powiększyli swoje prowadzenie, przez co pojedynek ostatecznie zakończył się triumfem zespołu Red Dragons w stosunku 7:3.

Emocjonująca była zwłaszcza końcówka rywalizacji, kiedy to gole padały co kilkadziesiąt sekund. W ciągu 5 minut miejscowi kibice zobaczyli aż 5 trafień. 3 z nich były autorstwa klubu z Pniew.

W zaliczanym do 25. serii zmagań starciu gole dla białostockiego zespołu zdobywali Mateusz Lisowski (x2) oraz Marcin Firańczyk.

W następnej kolejce podopieczni Adriana Citki zagrają we własnej hali z Red Devils Chojnice.

12. AZS UG Gdańsk 25 11 75:139

Red Dragons Pniewy - MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:3 (2:0)
Bramki: Mateusz Kostecki 3, 8, 36, Patryk Hoły 27, Adrian Skrzypek 32, Roman Wachuła 38, Adam Wachoński 38 - Mateusz Lisowski 22, 40, Marcin Firańczyk 37

Red Dragons Pniewy: Budych (Roj) - Kubiak, Wachoński, Kostecki, Górny, Frajtag, Skrzypek, Solecki, Hoły, Miałkas, Gładyszewski, Vakhula

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek, Święciński - Liskowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Skiepko, Grabowski