Szczecin - Berlin

dodane dnia: 2024-03-27 przez: Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Regionalny Oddział w Białymstoku
Uwaga: Ważność promocji się już skończyła.
Termin promocji: 2024-03-27 - 2024-04-14
PROGRAM:
I DZIEŃ – 01.05.2024
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do ŁĘCZYCY. Zwiedzanie muzeum na zamku królewskim zbudowanym przez króla Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej w latach 1357-1365. Jest to jedno z typowych architektonicznych założeń kazimierzowskich. Przejazd do Szczecina, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ – 02.05.2024
Śniadanie, 9:00 spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie SZCZECINA w formie objazdu miasta połączonego ze spacerami, podczas którego zobaczymy: monumentalne Wały Chrobrego na skarpie odrzańskiej z reprezentacyjnymi gmachami Urzędu Wojewódzkiego, Muzeum Narodowego i Akademii Morskiej, Wzgórze Zamkowe z renesansową siedzibą Dynastii Gryfitów, Podzamcze ze Starym Miastem i gotyckim Ratuszem Staromiejskim, katedrę św. Jakuba z najwyższą ceglaną wieżą w Polsce (wstęp), barokowy Plac Orła Białego z pałacami pod Globusem i pod Głowami. Poznamy miejsca narodzin szczecińskich caryc, kościół św. Piotra i Pawła, plac Solidarności z Aniołem Wolności i Centrum Dialogu Przełomy - miejsce tragicznych wydarzeń grudnia ’70, Filharmonię Szczecińską - nagradzaną ikonę współczesnej architektury. Posłuchamy też legend o pomorskiej czarownicy, książęcym błaźnie i piwnej rewolucji oraz upadku najbogatszego rodu w mieście. Sprawdzimy kim był Wyszak i szczecińska ladacznica Jolka. Spacer szczecińskimi bulwarami nadodrzańskimi z Morską Kroniką Szczecina i Pomnikiem Kota Żeglarza.Zobaczymy też: gwieździste place Oriona, Nowe Miasto z Ratuszem Czerwonym, bramy miejskie dawnej twierdzy pruskiej. Szczecin to jedno z najzieleńszych miast Polski - zobaczymy Cmentarz Centralny, słynny "ogród śmierci" zaprojektowany jako park z ponad 400 gatunkami drzew i krzewów, który jest trzecim największym cmentarzem w Europie, Jasne Błonia z największym skupiskiem platana w Europie, zajrzymy do Villi Lentza (wstęp) - rezydencji zaprojektowanej przez młodego, wykształconego w Lipsku architekta Maxa Drechslera (1857-1892). Wykończone cegłą i ozdobione kamieniarką elewacje przywodzą na myśl architekturę barokowych pałaców i robią oszałamiające wrażenie. Następnie obejrzymy Park Kasprowicza z Pomnikiem Czynu Polaków, Ogród Różany, Urząd Miasta nazywany Szpinakowym Pałacem. Obiadokolacja,wieczorny rejs statkiem po Odrze i porcie – panorama miasta. Nocleg.

III DZIEŃ – 03.05.2024
Śniadanie, wczesny wyjazd ze Szczecina w kierunku
BERLINA. Spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy (bez wejść do środka) główne, kultowe miejsca tej tętniącej życiem europejskiej stolicy.
BERLIN WSCHODNI: Mur Berliński, East Side Galery, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Nicolaiviertel, Ratusz Czerwony, Kościół Mariacki, katedra, Wyspa Muzealna, Zamek Berliński-Humboldt Forum, Pałac Następców Tronu i Księżniczek, Arsenał, Nowa Wartownia, kościół św. Jadwigi, Forum Fridericianum, Uniwersytet Humboldta, ambasada rosyjska, Plac Paryski, Brama Brandenburska, Reichstag, Kancelaria,Tiergarten, pomnik Holocaustu, Plac Poczdamski, Sony Center. Około 1,5 h czas wolnego na Placu Poczdamskim, centra handlowe Mall of Berlin i The Playce. Dalsza część zwiedzania - BERLIN ZACHODNI: okolice Dworca ZOO,Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Europa Center z zegarem wodnym,
dzielnica ambasad, Kolumna Zwycięstwa, elegancki deptak KuDamm, wystawa Topografia Terroru. Ok godz. 18:00 wyjazd z miasta. Ok.21:00 przyjazd do Szczecina. Późna obiadokolacja i nocleg w Szczecinie.

IV DZIEŃ - 04.05.2024
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do STARGARDU. To piękne miasto położone na 15 południku nad Iną w pobliżu Jeziora Miedwie. W średniowieczu Stargard rywalizował ze Szczecinem, z którym toczył Wojnę Pszenną zakończoną pokojem w Kobylance. O świetności miasta świadczą do dziś zachowane średniowieczne gotyckie budowle. Wycieczka, podczas której zobaczymy wyjątkowo dobrze zachowane mury miejskie z unikalną Bramą Młyńską i najwyższą w Polsce Basztą Morze Czerwone. Prawdziwym klejnotem jest gotycka kolegiata (wstęp), tak okazała, że przez mieszkańców regionu nazywana jest katedrą.Kolejnymi skarbami są rynek z ratuszem i odwachem. Na trasie zobaczymy też KOBYLANKĘ z Wieńcem Zgody – pomnikiem przyrody, pozostałości klasztoru w
MARIANOWIE, w którym mieszkała czarownica Sydonia. Następnie udamy się do KOŁOBRZEGU. Tam czeka nas spacer z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy m.in.: neogotycki ratusz z czerwonej cegły, Bazylikę Wniebowzięcia NMP, ponad 200-metrowemolo, pomnik zaślubin Polski z morzem, latarnię morską, port pasażerski, bindaż grabowy, źródeł kosolankowe na wyspie solnej, marinę solną, port jachtowy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

V DZIEŃ - 05.05.2024
Śniadanie, przejazd do SŁUPSKA gdzie w Białym Spichlerzu będziemy zwiedzać największą w Polsce i na świecie wystawę prac Witkacego oraz “Słupsk. Miasto i ludzie” - wystawę stworzoną z myślą o mieszkańcach miasta, osadnikach, którzy – z różnych przyczyn – po II wojnie światowej przybyli do Słupska, aby właśnie tutaj, na Pomorzu rozpocząć nowy etap życia. Zajęli domy poprzednich niemieckich mieszkańców, a przynosząc ze sobą elementy kultury swoich rodzinnych stron, dali początek wielobarwnej mozaice kulturowej współczesnego Słupska i regionu. Obiad. Powrót do Białegostoku ok. 22:00

ZAPRASZAMY!
2024-04-04 - 2024-04-30
2024-04-04 - 2024-04-30
2024-04-04 - 2024-05-10

709 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39