Szczęście w nieszczęściu - czyli biznes kwitnie

2020.03.12 18:58
Jedni tracą, inni zyskują. Są też tacy, którzy chcą się bawić, nie tylko słowami.
Szczęście w nieszczęściu - czyli biznes kwitnie
Fot: UM Białystok
Białostocka Straż Miejska przypomina klubom o zakazie organizacji imprez

Jak się okazuje nie każdy podchodzi z paniką do problemu, którym żyje cały świat. Są osoby, które potrafią zachować dystans mimo i wbrew wszystkiemu oraz umiejętnie wykorzystują aktualną sytuację po to, by zdobyć dodatkowy dochód.

Z tęsknoty za dziećmi?

"Zaopiekuję się dzieckiem w terminie 16.03-25.03.2020r." - takiej treści ogłoszenia pojawiają się na wielu portalach ogłoszeniowych. Także na BiałystokOnline.

Oczywiste jest to, że nauczycielki wychowania przedszkolnego rozpoczęły pracę w swoim zawodzie ze względu na powołanie. Po wydaniu decyzji nt. zamknięcia szkół, w sieci lawinowo zaczęły się pojawiać ogłoszenia, dotyczące tego, iż przedstawicielki tego zawodu odpłatnie zaopiekują się dziećmi do momentu, kiedy zostaną otwarte szkoły i przedszkola.

Są i takie panie, które lubią łączyć zarobek z wygodą i komfortem - "Z chęcią zajmę się dzieckiem na okres 1,5 tygodnia. Najlepiej jakby dostarczać je do mnie do mieszkania. Godziny i cena do ustalenia."

W związku z tym, iż większość mieszkańców boi się wychodzenia z domu, sklepy internetowe wydłużyły swoje godziny pracy. Od kilku dni poszukują dodatkowych pracowników przy kompletowaniu zamówień oraz dostarczaniu zakupów pod drzwi klienta.

Tak jest w tym przypadku (jedno z wielu ogłoszeń na BiałystokOnline): "W związku z wzmożonymi zakupami z powodu korona wirusa sklep internetowy poszukuje osób do kompletowania zamówień w godz. 6:30-19:00".

Marketing dźwignią handlu

Panika związana z epidemią koronawirusa bez wątpienia spędza sen z powiek większości mieszkańców Białegostoku. Jednak władze miasta nieustannie apelują o zachowanie spokoju.
Wszystkie imprezy masowe oraz wydarzenia kulturalne zostały odwołane, w związku z czym mieszkańcy Białegostoku, będą musieli sobie zorganizować rozrywki we własnym zakresie, w zaciszu domowym.

Dwa białostockie kluby chcąc oderwać białostoczan od pogarszającej się z dnia na dzień sytuacji postanowiły zaplanować tematyczne wydarzenia pt. "Shoty ze strzykawkami" (Eliksir Club) jak również "Korona nam z głowy nie spadnie" (BlackDiamond Club). Ten drugi jednak po reakcji władz miasta zaprzestał promowania wydarzenia i na oficjalnym fan page wystosował oświadczenie o zawieszeniu działalności klubu na czas unormowania się sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1729 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39