Szermierka. Medale UKS 13 Białystok na Mistrzostwach Polski Juniorów

2016.02.09 14:28
W miniony weekend (6-7.02) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w szermierce. Turniej do udanych mogą zaliczyć zawodnicy UKS 13 Białystok.
Fot: UKS 13 Białystok

Pierwszego dnia w turnieju indywidualnym Marta Mazurek zdobyła brązowy medal. Do półfinału dotarła wygrywając 10 walk eliminacyjnych i 3 pucharowe, nie ponosząc żadnej porażki, w półfinale uległa Karolinie Cieślar z ZKS Sosnowiec.

W kolejnym dniu podczas turnieju drużynowego chłopcy awansowali do finału po drodze pokonując KKSz Konin II, AZS AWF Warszawa. W walce o złoto nie sprostali KKSz Konin I, ulegając 45-37.

Dziewczęta pokonały w pierwszym pojedynku OŚ AZS Poznań 45-38, w półfinale uległy późniejszym mistrzyniom ZKS Sosnowiec 45-43, a w walce o brązowy medal pokonały TMS Sosnowiec 45-38.

To była pierwsza impreza rangi mistrzowskiej kończącej sezon 2015-2016. UKS 13 Białystok zdobył trzy medale i zapowiada kolejne podczas Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików. Trenerami klubu z naszego miasta są Jarosław Mazurek i Grzegorz Florczak.