Szerokiej drogi! Przecięto symboliczną wstęgę na fragmentach dróg wojewódzkich

2023.09.27 15:55
Mamy nowe drogi w regionie! Koszt modernizacji wyniósł prawie 12 mln zł.
Szerokiej drogi! Przecięto symboliczną wstęgę na fragmentach dróg wojewódzkich
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP

Po wielu latach zaniedbań drogi w subregionie łomżyńskim doczekały się renowacji. W ramach remontu zostały wymienione zjazdy, odtworzono rowy i uzupełniono pobocza, co znacząco podniesie komfort jazdy dla kierowców. Odnowione odcinki mają łączną długość niemal 7 km.

Modernizacja objęła dwa fragmenty drogi wojewódzkiej nr 648: niemal 3,5-kilometrowy odcinek w okolicach Serwatek i Kątów oraz prawie 2-kilometrowy odcinek koło miejscowości Poryte. Ponadto, odnowę przeszedł również 1,5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 668 w okolicach Karwowa.

Starosta kolneński Tadeusz Klama wyraził wdzięczność władzom województwa za ich determinację i pracę w tym przedsięwzięciu. Jak podkreślił "modernizacja wpłynie na poprawę ruchu i na rozwój gospodarczy całego powiatu kolneńskiego".

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś podkreślił, jak istotna jest ta modernizacja dla naszego regionu, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy przez tę trasę przemieszcza się wielu turystów podróżujących z Mazur do Warszawy. Droga ta stanowi ważny szlak komunikacyjny, którego odnowa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz komfortu podróżujących.

Radny Województwa Podlaskiego Adam Wojciech Sekściński podkreślił także, że w ostatnich latach obecny zarząd województwa przeznaczył rekordowe środki na remonty dróg. Współpraca pomiędzy rządem centralnym a samorządami różnego szczebla odgrywa tu kluczową rolę.

Podczas uroczystości przecięcia wstęgi, Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Mariusz Nahajewski podkreślił, iż w planie są dalsze modernizacje, w tym remonty na trasie między Stawiskami a miejscowością Przytuły.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1607 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39