Sześciu imigrantów zatrzymanych podczas nielegalnego przekraczania granicy

2015.05.07 00:00
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 cudzoziemców. Wszyscy nielegalnie przekroczyli granicę.
Sześciu imigrantów zatrzymanych podczas nielegalnego przekraczania granicy
Fot: PoOSG

Strażnicy graniczni z placówki w Augustowie wraz z celnikami i policjantami zatrzymali do kontroli audi na litewskich numerach rejestracyjnych. Pasażerowie auta, obywatele Wietnamu, nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Kierowca – obywatel Kirgistanu - oświadczył, że miał zawieźć cudzoziemców do Warszawy, za co miał otrzymać 200 euro. Tego samego dnia nielegalnych migrantów (4 mężczyzn) przekazano stronie litewskiej w ramach readmisji, kierowca pozostaje w dyspozycji pograniczników.

Z kolei funkcjonariusze z placówki w Płaskiej w miejscowości Nowinka podczas kontroli pojazdu marki Renault Megane ujawnili 2 osoby bez wymaganych dokumentów do przekroczenia granicy. Obywatel Gruzji wraz z trzyletnią córką chcieli dotrzeć do Niemiec. Kierowca - obywatelka Łotwy - zabrała cudzoziemców na tzw. okazję. Kobiecie po złożeniu oświadczenia zezwolono na kontynuowanie podróży. Obywateli Gruzji przekazano stronie litewskiej w ramach readmisji.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1204 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39