Szpitale dostaną więcej pieniędzy na rehabilitację pocovidową

2023.07.27 17:36
W czwartek (27.07) zarząd województwa podlaskiego zwiększył dofinansowanie ramach prowadzonego już projektu z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19.
Szpitale dostaną więcej pieniędzy na rehabilitację pocovidową
Fot: Piotr Babulewicz / UMWP

Sfinansowanie rehabilitacji i leczenia powikłań u pacjentów po przebytym zakażeniu wirusem COVID-19 jest niezwykle istotnym krokiem w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie osób, które przeszły tę chorobę. Szpital w Grajewie, ośrodek rehabilitacji w Suwałkach, szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży, a także szpital w Łapach otrzymają wsparcie w wysokości blisko 13,4 mln zł.

Rehabilitacja po COVID-19 jest kluczowym etapem w powrocie do pełnej sprawności i zdrowia pacjentów. Choroba ta może pozostawić poważne skutki uboczne, dotykając różne aspekty zdrowia, takie jak układ oddechowy, układ neurologiczny, układ krążenia oraz narząd ruchu. Dlatego też cel rehabilitacji pocovidowej skupia się na kompleksowym zwalczaniu tych następstw zakażenia, a terapeuci dążą do poprawy sprawności ruchowej pacjentów, reedukacji chodu, redukcji dolegliwości bólowych oraz poprawy wydolności oddechowo-krążeniowej.

Otrzymane dodatkowe fundusze będą wykorzystane przede wszystkim na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, który pomoże w efektywnym przeprowadzaniu rehabilitacji. Nowoczesny sprzęt jest nieoceniony w procesie leczenia i powrotu do zdrowia, dlatego to wsparcie jest niezwykle cenne dla placówek medycznych. Ponadto, część środków zostanie przeznaczona na przeprowadzenie prac modernizacyjnych, które pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie warunków leczenia do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1370 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39