Sztuka na Fabrycznej, czyli nowa odsłona "Galerii na płocie"

2011.10.03 00:00
Zdjęcia Puszczy Białowieskiej, zamieszkującej ją zwierząt, Białystok z lotu ptaka, a także fotografie młodych białostoczan tworzą wystawę siódmej edycji "Galerii na płocie" prezentowanej na ogrodzeniu przed Zespołem Szkól Społecznych STO przy ul. Fabrycznej.
Sztuka na Fabrycznej, czyli nowa odsłona "Galerii na płocie"
Fot: M.Gorbacz
Białowiesckie żubry Krzysztofa Onikijuka

Piątkowy (30 września) wernisaż przyciągnął na wystawię wielu amatorów fotografii, uczniów, ale także przypadkowych i nieprzypadkowych przechodniów. Na ogrodzeniu na przeciw szkoły przy ul. Fabrycznej, raz w roku wywieszane jest kilkadziesiąt wielkoformatowych zdjęć odbitych. Dodatkowo, część wystawy jest przeniesiona na II piętro szkoły.

W tym roku galeria podzielona jest na trzy zróżnicowane tematycznie prezentacje. Główną tworzą zdjęcia przyrodnika i ornitologa Krzysztofa Onikijuka, ukazujące piękno Puszczy Białowieskiej. - Wcześniej nie widziałem, jak to będzie wyglądało w tych ramach i efekt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył - mówił tuż po odsłonięciu zdjęć ich autor.

Obok profesjonalnych zdjęć na płocie rozsypało się dwanaście indywidualnych prac młodych białostoczan- amatorów, tzw. "Miszmasz". Ich autorzy to Krzysztof Gniedziejko, Natalia Łowicka, Marek Rubaszewski, Emil Stankiewicz i Agnieszka Tekienń.

Równie ciekawie prezentują się fotografie przedstawiające Białystok z lotu ptaka.

- Prace może lepiej wyglądałyby w trochę większym formacie, ale i tak bardzo dobrze oddają klimat lotu balonem - mówi białostocki architekt, Adrian Horba, autor zdjęć z lotu ptaka. - Sam pomysł galerii jest bardzo dobry, bo nie każdy wybrałby się na wystawę zamkniętą, a tutaj wystawa wychodzi do ludzi - dodaje.

Zdjęcia będą prezentowane przez cały rok - zarówno na płocie, jak i w budynku ZSS STO przy ul. Fabrycznej.

MAG

1322 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39