Sztuka poza kontrolą. Druga edycja Out of Control Festival

2011.09.09 00:00
Wystawa miks-media, koncerty, warsztaty plastyczne i disko dla dzieci, pokaz niezależnego kina z Podlasia, spektakle teatralne, giełda różności, ciuchowa wymiana. Weekend z wolną sztuką w każdej formie zaczyna się 9 września na Węglowej w ramach II festiwalu Out of Control.
Sztuka poza kontrolą. Druga edycja Out of Control Festival
Fot: materiały organizatora

Festiwal jest pomysłem grupy Out of Control Production, która powstała w 2003 roku na De Centrum. Po kilku latach organizowania imprez, wystaw i koncertów na squacie, twórcy rozjechali się po świecie, by w ubiegłym roku wrócić do punktu wyjścia. Przestrzeń magazynów przy Węglowej przypadła im do gustu. Oczywistą sprawą było, że tu musi się odbyć Out of Control. W tym roku już po raz drugi.

Imprezę rozpocznie w piątek, 9 września o godz. 19 wernisaż artystów z całej Polski. Do zobaczenia będą fotografie, obrazy, grafika, instalacje, video-art, a także rzeźbt. O muzyczny klimat wystawy zadba Psycho Art Project live. O godz. 20 Teatr Snu Tworzywo wystawi premierowy spektakl "Światła", a pierwszy dzień festiwalu zakończy impreza w Garage Landzie w klimacie dupstep, brake, hip-hop, jungle, drum and bass. W programie oprócz dobrze znanych DJ's tj. Auri, Taras czy Liquid Molly live i Pan Dudziński visuals, całkowita premiera - Vshood - świeży drumowo-junglowy białostocki projekt, któremu towarzyszyć będzie SINusoid Squad visuals i Miss God. Start po 21.

Równie atrakcyjnie zapowiadają się kolejne dni. W sobotę, od godz. 14 będzie można sprzedać, kupić, obejrzeć, zjeść a nawet przymierzyć wszystko to, co zostanie przyniesione na Kociołek, czyli Giełdę różności. Od godz. 15 kontrolę przejmują dzieci. Będzie malowanie plakatów - kolaży i mini wystawa, a później tańce - hulańce.

Od godz. 20 rozpoczną się urodziny Garage Landu. Zagrają Spejs Braders - reggae, dub, Bagna - hardcore punk, The Stubs - garage, punk, Oreiro - metal, hc punk, after party: Skandal ala 80's i Sensation 1.

Natomiast w niedzielę, 11 września o godz. 14 odbędzie się spektakl "Stacja"spektakl w wykonaniu podopiecznych Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Społecznych Alpi, o godz. 15 zacznie się akcja Szafa, czyli wymiana, zamiana ciuchów, a całość zakończy pokaz kina niezależnego akcji Filmowe Podlasie Atakuje. Początek pokazu o godz. 16. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Szczegółowe informacje na: http://outofcontrolproduction.blogspot.com

MAG

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39